بیایید در مورد سکس تراپی صحبت کنیم. سلامت جنسی یک بخش اساسی از آسایش عاطفی و جسمی است. اما اگر شما یک مشکل جنسی را تجربه می کنید، آخرین کاری که احتمالاً می خواهید انجام دهید بحث در مورد آن است. اگر شرم، شما را از درخواست کمک باز می دارد این را بدانید: 43 درصد از زنان و 31 درصد از مردان از اختلالات جنسی رنج می برند. سکس تراپی برای رسیدن به انتهای مسائل جنسی و معکوس کردن آن ها طراحی شده است. با ما در کلینیک پیروزی همراه شوید و به خواندن خود ادامه دهید.

سکس تراپی چیست؟

سکس تراپی چیست؟

سکس تراپی چیست؟

  سکس تراپی نوعی گفتگوی درمانی است که به منظور کمک به افراد و زوجین در رسیدگی به عوامل پزشکی، روانی، شخصی یا بین فردی تأثیرگذار بر رضایت جنسی طراحی شده است. هدف از سکس تراپی این است که به افراد کمک کند تا از چالش های جسمی و عاطفی گذشته رهایی یابند و رابطه ای رضایت بخش و زندگی جنسی لذت بخشی داشته باشند. اختلال عملکرد جنسی شایع است. در حقیقت، 43 درصد از زنان و 31 درصد از مردان گزارش شده است که در طول زندگی خود نوعی اختلال عملکرد جنسی را تجربه می کنند. این اختلالات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • اختلال در نعوظ
 • میل جنسی کم
 • کمبود علاقه
 • انزال زودرس
 • اعتماد به نفس کم
 • عدم پاسخ به محرک جنسی
 • ناتوانی در رسیدن به ارگاسم
 • میل جنسی بیش از حد
 • ناتوانی در کنترل رفتارهای جنسی
 • افکار جنسی ناراحت کننده
 • شرط های جنسی ناخواسته

زندگی جنسی برآورد سالم و طبیعی است. صمیمیت جسمی و عاطفی، بخش های اساسی بهزیستی شما هستند. هنگامی که اختلال عملکرد جنسی رخ می دهد، داشتن روابط جنسی ممکن است دشوار باشد. ممکن است سکس تراپی بتواند به شما در ترمیم مجدد چالش های جنسی و افزایش رضایت جنسی کمک کند.

 

         جهت اطلاعات بیشتر در مورد سکس تراپی با مشاوران کلینیک پیروزی تماس بگیرید

         شماره های تماس: 02177410792 ، 02177431649  ، 02177431523 ، 09203855016

 

چه کسانی نیاز به سکس تراپی دارند؟

چه کسانی نیاز به سکس تراپی دارند؟

نیاز به سکس تراپی

یک روش برای تعیین اینکه آیا شما به جای نوع دیگری از گفتگوی درمانگر نیاز به دیدن یک سکس تراپ دارید، این است که تجزیه و تحلیل کنید که چه بخش هایی از زندگی شما بیشتر از آنچه در حال حاضر احساس می کنید تحت تأثیر قرار گرفته است. اگر کیفیت زندگی و سلامت عاطفی شما تحت تأثیر اختلال عملکرد جنسی شما قرار گرفته است، دیدن یک سکس تراپ ایده خوبی است. به همین ترتیب، اگر عدم صمیمیت یا مشکل در برقراری ارتباط با شریک زندگی به عنوان جدی ترین دغدغه شخصی شما محسوب می شود همین الان با شماره های تماس درج شده مرکز مشاوره کلینیک پیروزی در تهران تماس حاصل فرمایید و با بهترین سکس تراپ های تهران در ارتباط باشید.

سکس تراپیست کیست و چه زمانی باید به آن مراجعه کرد؟

سکس تراپیست کیست و چه زمانی باید به آن مراجعه کرد؟

سکس تراپیست

سکس تراپی مانند هر نوع روان درمانی است. شما با گفتگو از طریق تجربیات، نگرانی ها و احساسات خود شرایط را درمان می کنید. شما به همراه سکس تراپیست خود سازوکارهای مقابله ای را برای کمک به بهبود پاسخ های خود در آینده تهیه می کنید تا بتوانید زندگی جنسی سالم تری داشته باشید. در حین قرار ملاقات های اولیه، سکس تراپیست شما فقط با شما یا با شما و شریک زندگی خود صحبت خواهد کرد. درمانگر در آنجا برای راهنمایی و کمک به شما در پردازش چالش فعلی خود قرار دارد: با هر جلسه، سکس تراپ شما را به سمت مدیریت بهتر و پذیرش نگرانی های شما سوق می دهد که ممکن است منجر به اختلال عملکرد جنسی شود. همه گفتگوی درمانی از جمله سکس تراپی هم یک محیط حمایتی و هم از نظر آموزشی است.

مراحل سکس تراپی کدامند و چگونه طی می شود؟

مراحل سکس تراپی کدامند و چگونه طی می شود؟

مراحل سکس تراپی

 • قبل از قرار ملاقات باید بدانید

هنگامی که شما آماده برای شروع سکس تراپی هستید تصمیم بگیرید چه کسی را برای درمان، ملاقات کند.

 • سازگاری

سکس تراپ ها بی نظیر هستند. موفقیت درمانی تا حد زیادی به این بستگی دارد که چقدر با درمانگر خود ارتباط برقرار می کنید و چقدر به آن ها و راهنمایی های آن ها اعتماد دارید تا بتوانند به شما کمک کنند. اگر به هیچ وجه با سکس تراپیست خود احساس راحتی نمی کنید به دنبال دیگری باشید.

 • انفرادی در مقابل زوج

لازم نیست شریک زندگی خود را با خود به سکس تراپی بیاورید. برای برخی از افراد، درمان جنسی سلولی برای رفع نگرانی ها کافی است برای دیگران، حضور هر دو نفر در طول درمان ممکن است به بهبود رضایتمندی و ایجاد ارتباط قوی تری کمک کند. در مورد انتخاب خود برای شروع درمان با شریک زندگی خود صحبت کنید.

 • برنامه درمانی

در حین اولین ملاقات، سکس تراپیست شما از یک طرح درمانی اولیه با شما فراتر خواهد رفت. در بیشتر افراد و زوج ها، ابتدا چندین جلسه لازم است. با این وجود هنگامی که درمان، تفاوت قابل توجهی در شما ایجاد کرد و درمانگر شما احساس اطمینان کرد که می توانید با چالش های آینده روبرو شوید ممکن است از مراقبت درمانگر خود رها شوید.

چرا سکس تراپی مهم است؟

چرا سکس تراپی مهم است؟

 • سکس تراپی می تواند رابطه زوجین را از چند طریق بهبود بخشد.
 • تقویت ارتباطات عاطفی و جنسی
 • تقویت احساسات و تمایلات جنسی از طریق تمرینات جنسی که ممکن است به رفع بی حوصلگی جنسی کمک کند
 • تقویت درک نیازهای جنسی و خواسته های جنسی یکدیگر
 • تقویت کاوش های فانتزی

یک سکس تراپیست خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یک سکس تراپیست خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
یک سکس تراپیست مجاز می تواند یک روانپزشک، روانشناس، ازدواج و خانواده درمانی یا مددکار بالینی اجتماعی باشد. این متخصصان سلامت روان برای اینکه به عنوان یک سکس تراپیست معتبر شناخته شوند، تحت آموزش های جنسی گسترده ای قرار می گیرند. جستجوی خود را برای یافتن یک سکس تراپیست خوب از کلینیک پیروزی در تهران شروع کنید. این مرکز با داشتن کادری مجرب و متخصص همواره در تلاش است در بهترین زمان ممکن مشکلات شما را بررسی و رفع نماید.

نکات مهم مربوط به سکس تراپی

نکات مهم مربوط به سکس تراپ

 • یک سکس تراپ درمانی به شما گوش می دهد تا مشکلات شما را توصیف کند و ارزیابی کند که آیا علت احتمالاً روانی، جسمی است یا ترکیبی از این دو.
 • هر جلسه سکس تراپی محرمانه است. شما می توانید خودتان یک درمانگر جنسی را ببینید، اما اگر مشکل شما نیز در شریک زندگی شما تأثیر دارد، ممکن است بهتر باشد که هر دو در جلسات شرکت کنید.
 • صحبت کردن و کاوش در مورد تجربیات به شما کمک می کند تا درک بهتری از وقایع و دلایل آن داشته باشید. همچنین ممکن است درمانگر در زمان مشاوره، تمرینات و کارهایی را توصیه کند که با همسر خود انجام دهید.
 • جلسات معمولاً 30 تا 50 دقیقه طول می کشد. پزشک متخصص ممکن است به شما توصیه کند جلسات هفتگی داشته باشید یا مانند یک بار در ماه آن ها را مشاهده کنید.

خدمات مشاوران سکس تراپی کلینیک پیروزی

خدمات مشاوراسکس تراپ کلینیک پیروزی
کلینیک پیروزی از تیم متخصص روانشناسان و مشاوران تشکیل شده است، که همواره سعی دارند در تمامی مسائل سلامت روان از جمله سکس تراپی به شما عزیزان کمک نمایند و اختلالات شما در تمامی زمینه های روانی را حل کنند. اگر نمی توانید بصورت حضوری متخصصین سکس تراپ ما را ملاقات کنید می توانید در هر کجا که هستید با با تماس حاصل فرمایید و جهت رزرو نوبت اقدام نمایید بعد از آن متخصصین ما با شما تماس گرفته و از مشاوره آن ها بهره مند خواهید شد.

سوالات متداول سکس تراپی

سوالات متداول سکس تراپ

1. مشاوره جنسی چیست؟

مشاوره جنسی یک استراتژی برای بهبود عملکرد جنسی و درمان اختلال عملکرد جنسی است. این شامل اختلالات جنسی مانند انزال زودرس یا انزال تاخیری، اختلال در نعوظ، عدم علاقه جنسی یا برانگیختگی و رابطه جنسی دردناک (واژینیسموس و دیسپارونیا) است.

2. سکس تراپ کیست؟

به روانشناسانی که با دانش لازم در ارتباط با مسائل زناشویی و مشکلات جنسی به زوجین کمک کرده و  روش های صحیح رابطه جنسی را آموزش می دهد سکس تراپ گویند.

3. آیا راه حلی برای زود انزالی همسرم وجود دارد؟

بله شما عزیزان می توانید با مراجعه به کلینیک پیروزی بصورت تلفنی و یا حضوری مشکل همسرتان را برطرف نمایید.

4. آیا برای رفع مشکلات جنسی باید دارو مصرف کرد؟

ابتدا شما باید به سکس تراپ مراجعه نمایید و تحت درمان آن ها با روش هایی که بیان می کنند قرار گیرید بعد از بررسی نتایج حاصل مشاوره ممکن است تحت درمان دارویی برای کنترل برخی عوامل قرار بگیرید.

خلاصه و جمع بندی

تحقق روابط جنسی به دلایل مختلف برای سلامتی شما حیاتی است. عناصر جسمی و عاطفی رابطه زندگی جنسی سالم دارای مزایای زیاد از جمله: کنترل فشار خون، سلامت قلب و کاهش استرس است. با این حال  برای برخی افراد ، رابطه جنسی منبع اضطراب و نگرانی زیادی است. اختلال عملکرد جنسی می تواند منجر به عوارض رابطه، از بین رفتن اعتماد به نفس و بسیاری از اثرات منفی دیگر شود. سکس تراپی یک رویکرد یکپارچه برای درمان و رفع چالش های اساسی است. اختلالات جنسی ممکن است از نگرانی های روانی مانند اضطراب، استرس و مشکلات اعتماد به نفس سرچشمه گیرند. سکس تراپی می تواند به افراد و زوجین کمک کند تا راهی برای برقراری ارتباط صریح و صادقانه پیدا کنند تا بتوانند از طریق هرگونه نگرانی یا چالش به سمت زندگی جنسی سالم و شاد عمل کنند.

برای دریافت مشاوره در زمینه سکس تراپی می توانید با مشاوران متخصص کلینیک با شماره های 02177410792 ، 02177431649  ، 02177431523 ، 09203855016  تماس بگیرید.

Call Now Button