مشاوره آنلاین روانشناسی، به عنوان درمان الکترونیکی، مشاوره الکترونیکی یا مشاوره سایبری شناخته می شود، شامل ارائه خدمات روانشناسی از طریق اینترنت است. این می تواند از طریق ایمیل، پیام رسان واتساپ، کنفرانس ویدیویی، چت آنلاین، پیام رسانی رخ دهد. مشاوره آنلاین می تواند در زمان واقعی انجام شود، مانند مکالمات تلفنی و پیام رسانی. دلایل زیادی وجود دارد که چرا فرد ممکن است گزینه مشاوره آنلاین را انتخاب کند. برای آگاهی از نحوه عملکرد مشاوره آنلاین روانشناسی کلینیک پیروزی به خواندن خود ادامه دهید.

مشاوره آنلاین روانشناسی چیست؟

 

ارتباط از راه دور بین یک روانشناس و مشتری مفهومی جدید نیست. امروزه تعداد زیادی سایت وجود دارد که اطلاعات سلامت روان و همچنین کلینیک های الکترونیکی درمانی را ارائه می دهند. همانند کلینیک پیروزی که قادر است خدمات روانشناسی را بصورت آنلاین به شما عزیزان ارائه دهد.

رشد مشاوره آنلاین و خدمات بهداشت روان باعث شده است تا انجمن بین المللی بهداشت روان بصورت آنلاین ایجاد شود. این افزایش چشمگیر در دسترس بودن خدمات درمانی آنلاین، نیاز به اطلاعات و دستورالعمل هایی را برای مشتریان علاقه مند به دریافت خدمات بهداشت روان از طریق اینترنت ایجاد کرده است.

در سال های اخیر، سایت ها و برنامه های آنلاین اختصاص داده شده به خدمات بهداشت روان به طور فزاینده ای محبوب شده اند.

شیوع تلفن های هوشمند منجر به تعدادی از گزینه های مبتنی بر برنامه شده است که در دسترس بوده و اغلب کاملاً مقرون به صرفه است. شواهد همچنین به طور فزاینده نشان می دهد که چنین گزینه هایی ممکن است گزینه درمانی مؤثر برای برخی از افراد باشد.

مزایای مشاوره آنلاین روانشناسی

 

در این دوران مدرن که یک انقلاب باورنکردنی در فناوری رایانه رخ داده است، بیش از یک میلیون نفر همچنان از خدمات آسان و دسترسی سریع که توسط این فناوری ها در دسترس است، آرامش می یابند. درمان آنلاین به عنوان محصولی از چنین انقلابی توانسته است روان درمانی مبتنی بر اینترنت را به راحتی در دسترس، ایمن و مؤثر برای افراد نیازمند فراهم کند.

مشاوره آنلاین روانشناسی می تواند زمان کمتری از محل کار یا روز کاری شما بگیرد. برای ملاقات با روانشناس خود نیازی به حضور شما نیست. شماره گیری کنید یا به یک سایت وارد شوید و در جلسه حضور پیدا کنید.

ارتباطات آنلاین برای بسیاری از افراد به ویژه بزرگسالان جوان یا افرادی که اغلب از فناوری استفاده می کنند بسیار راحت است. افراد بیشتری برای برقراری ارتباط از طریق ایمیل، وبینارها و پیام رسان ها استفاده می کنند و به نظر می رسد راحت تر از صحبت کردن با شخص باشد، به خصوص هنگام آشکار کردن اطلاعات شخصی.

در بعضی از جوامع روستایی، نزدیکترین دفتر روانشناسی ممکن است یک ساعت یا حتی دو ساعت با ماشین فاصله داشته باشد. برخی از مبتلایان به بیماری های مزمن یا معلولیت ممکن است نتوانند رانندگی کنند و یا به راحتی قادر به ترک خانه خود نیستند. در این شرایط، درمان مبتنی بر وب یا تلفنی ممکن است تنها گزینه برای کمک باشد.

خدمات مشاوره آنلاین روانشناسی در کلینیک پیروزی

مشاوره آنلاین روانشناسی در کلینیک پیروزی در زمینه مشاوره و روانشناسی خدمات بسیاری ارائه می کند از جمله این خدمات عبارتند از:

مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده، مشاوره زناشویی، مشاوره بالینی، مشاوره جنسی و سکس تراپی، مشاوره فردی، مشاوره شغلی، مشاوره تحصیلی، مشاوره خیانت، مشاوره طلاق، مشاوره کودک، مشاوره نوجوان، مشاوره تلفنی، کارگاه آموزشی، کارگاه روانشناسی و …

کلینیک پیروزی با کادری مجرب همواره می کوشد با نیروی متخصص خود بهترین ها را در کمترین زمان بصورت حضوری، تلفنی و آنلاین ارائه دهد. در واقع این کلینیک می کوشد با استفاده از روش های نوین و دانش پیشرفته به مسائل روانشناختی بپردازد و بهترین راه حل را برگزیند.

مرکز مشاوره کلینیک پیروزی از بهترین مرکز مشاوره در تهران است که روانشناسان فوق تخصص و حرفه ای مشغول به خدمات رسانی هستند و خدمات متنوعی را ارائه می دهند. و تنها هدف ما سلامت روان شما عزیزان است.

برای آشنایی بیشتر با این کلینیک تخصصی پیروزی می توانید ما را در صفحه اصلی کلینیک پیروزی و همچنین از طریق شبکه های اجتماعی ( اینستاگرام، تلگرام و واتساپ ) و شماره تماس های درج شده دنبال کنید.

نحوه کار مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین روانشناسی از طریق واتساپ، ایمیل، تلگرام و اینستاگرام انجام می شود. شما عزیزان جهت بهره مندی از مشاوره آنلاین لازم است در شبکه های اجتماعی عضو شوید.  به طور معمول در اولین جلسه مشاوره آنلاین شما با مشاور خود آشنا خواهید شد. مشاورین در جلسه های ابتدایی از شما می خواهند تا در مورد مسائل و مشکلاتتان صحبت کنید. پس از گذشت چندین جلسه شما  قادر خواهید بود در مورد تمامی مسائل، احساسات و رفتار های خوب و بدتان با مشاور صحبت کرده و از او کمک بگیرید.

درمانگر از شما سؤالاتی می پرسد که شما را به درک بهتر و کامل تری در ارتباط با مشکلتان برساند. بیشتر درمانگران با استفاده از تکنیک ها از شما می خواهند تا بتوانید مشکلاتتان را مدیریت و کنترل نمایید. اغلب جلسات آنلاین با یک تمرین به پایان می رسند.

درمانگران آنلاین باید قوانین و دستورالعمل های تعیین شده توسط موقعیت جغرافیایی خود را رعایت کنند. درمانگران فقط باید در محدوده خود عمل کنند.

مشاوران باید در روش های درمانی آنلاین، دانش، آموزش و نظارت را بدست آورند. این شامل آموزش رسمی (دوره های دانشگاهی) ، آموزش غیررسمی (کارگاه ها و همایش ها) و نظارت بالینی (بصورت آنلاین) می شود.

درمانگران آنلاین باید درک کاملی از فناوری داشته باشند. این شامل چگونگی استفاده از ابزارهای مورد نیاز برای ارائه روان درمانی به صورت آنلاین و چگونگی اطمینان از خصوصی و ایمن بودن اطلاعات مشتری است.

در حالی که تحقیقات به طور فزاینده ای نشان می دهد که مشاوره آنلاین روانشناسی می تواند گزینه ای مؤثر باشد، به این معنی نیست که مناسب همه باشد. اشکال جدی تر بیماری روانی، از جمله اعتیاد به مواد و شرایط روانپزشکی از جمله افسردگی شدید و اسکیزوفرنی، بیش از آنچه که درمان آنلاین ارائه می دهد، نیاز است.

مزیت مشاوره آنلاین روانشناسی نسبت به مشاوره حضوری

مزیت مشاوره آنلاین روانشناسی نسبت به مشاوره حضوری

 

در حالی که مشاوره آنلاین روانشناسی چالش هایی را ارائه می دهد، بسیاری از بیمارانی که از روش های درمانی مشاوره آنلاین استفاده کرده اند، راضی هستند. در بررسی مطالعات منتشر شده بیمارانی که از طریق کنفرانس ویدئویی از سلامت روان استفاده می کنند، “سطح بالایی از رضایت” را گزارش کردند.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که درمان آنلاین ممکن است در معالجه تعدادی از موضوعات بهداشتی مؤثر باشد. این خبر خوب برای بسیاری از افراد، به ویژه کسانی است که در مناطق روستایی زندگی می کنند که دسترسی به خدمات بهداشت روان محدود است.

مشاوره آنلاین برای همه مناسب نیست، اما مواقعی وجود دارد که افراد ممکن است این رویکرد را ترجیح دهند. به عنوان مثال، کسانی که از حضور در مشاوره حضوری ناراحت هستند، ممکن است از گزینه های مبتنی بر اینترنت بهره مند شوند.

خدمات مشاوره آنلاین مزایا و معایبی دارد که باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد. راحتی اغلب به عنوان یکی از بزرگترین مزایا ذکر می شود در حالی که فناوری غیرقابل اعتماد و عدم پوشش بیمه، از عوامل جانبی بالقوه است.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که آیا مشاوره آنلاین برای شما مناسب است یا مشاوره حضوری! در مورد موضوعاتی از قبیل محرمانه بودن، مباحث اخلاقی و حقوقی و همچنین صلاحیت های مشاوران آنلاین فکر کنید.

هزینه مشاوره آنلاین روانشناسی

استفاده از یک مشاوره آنلاین روانشناسی بیشتر وقت ها صرفه جویی در هزینه است. این عاقلانه است که هزینه های خود را مانند قبض برق در بودجه خود تعیین کنید و هزینه های خود را برنامه ریزی کنید.

بیشتر درمان های آنلاین با هزینه کم و بسیار مقرون به صرفه است. برخی از ارائه دهندگان بیمه درمانی خدمات روانشناسی آنلاین را پوشش می دهند، و شما باید در نظر داشته باشید که آیا بیمه درمانی می تواند بر کیفیت خدمات مشاوره آنلاین تأثیر بگذارد یا خیر. شما عزیزان می توانید جهت اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه مشاوره آنلاین روانشناسی با کارشناسان کلینیک پیروزی تماس حاصل نموده و از هزینه ها با خبر شوید.

جهت هماهنگی بیشتر برای مشاوره آنلاین روانشناسی با شماره های 02177410792 ، 02177431649  ، 02177431523 ، 09203855016  تماس بگیرید.

 چرا کلینیک پیروزی؟

مشاوره آنلاین روانشناسی انواع مختلفی از درمان را ارائه می دهد، مانند درمان رفتاری شناختی، که اثبات شده است و روش های مختلفی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید، مانند چت زنده، پیام رسانی نامحدود، جلسات ویدئویی، واتساپ و ایمیل. علاوه بر انواع درمانی، مشاوران کلینیک پیروزی مجوز دارند. مشاوران کلینیک پیروزی در انجمن بهداشت روان در ایران واجد شرایط هستند و نیازهای بهداشت روان جامعه را تأمین می کنند. آن ها در روانپزشکی تخصص دارند. شما عزیزان می توانید از طریق شماره تماس های درج شده با کارشناسان ما جهت مشاوره آنلاین در ارتباط باشید.

سوالات متداول

سوالات متداول مشاوره آنلاین روانشناسی

 

  • آیا یک مشاوره آنلاین می تواند زوج درمانی را ارائه دهد؟

اگر با همسر خود مشاجره دارید، یک مشاوره آنلاین می تواند کمک کند.

خوشبختانه، درمان آنلاین برای روابط واقعی است و با ارائه روش درمانی در حال حاضر می تواند به کسانی که استدلال می کنند کمک کند. یک درمانگر با شگفتی کار می کند زیرا آن ها افرادی هستند که وقتی دو نفر مشغول رسیدن به موقعیت مشترک هستند، می توانند به عنوان واسطه عمل کنند.

  • آیا یک درمانگر آنلاین برای افسردگی، اضطراب یا اختلال دوقطبی مفید است؟

یکی از بزرگترین تهدیدات برای سلامت روان شما گاهی اوقات از درون به وجود می آید. مشاوره آنلاین به هرگونه مشکل سلامت روان شما، به ویژه افسردگی کمک می کند. وقتی افسرده هستید شما فقط می خواهید در رختخواب دراز بکشید و در تلفن خود باشید، و یک برنامه درمانی برای این وضعیت مناسب است و هنوز هم می توانید پشتیبانی عاطفی پیدا کنید.

در صورت اضطراب، مشاوره آنلاین روانشناسی نیز می تواند به سلامت روان شما کمک کند. هنگامی که شما اضطراب شدید دارید، صحبت کردن با یک درمانگر در حال حاضر می تواند به شما آرامش دهد. آن ها می توانند با ارائه روشی برای شناسایی هرگونه محرک، به سلامت روان شما کمک کنند.

سرانجام، ما اختلال دوقطبی داریم. یک مشاوره آنلاین روانشناسی می تواند نوسانات روحی شما را پیگیری کند و به شما کمک می کند تا به تصمیمات خود توجه داشته باشید.

  • چگونه یک مشاور آنلاین مناسب پیدا کنم؟

برای یافتن نوع مناسب مشاور آنلاین و صرفه جویی در وقت، انرژی و هزینه توصیه می شود به کلینیک پیروزی مراجعه نمایید.

  • مدت زمان و فراوانی جلسات مشاوره آنلاین روانشناسی چقدر است؟

یکی از مزایای استفاده از روش درمانی آنلاین این است که شما نیازی به ناراحتی خود در مورد برنامه ریزی جلسات ندارید، می تواند کوتاه تر باشد و همچنین می تواند به راحتی شما برنامه ریزی شود. بسیار مشتری پسند است. شما می توانید مدت زمان جلسات درمانی خود و مکرر بودن جلسات را، تصمیم بگیرید.

Call Now Button