مشاوره تحصیلی از ابتدایی تا دکتری

اگر چالش های تحصیلی را تجربه می کنید، تنها نیستید. بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان مطالب دروس را بیش از حد طاقت فرسا می دانند و یا نیاز به راهنمایی در مورد نحوه مطالعه خود دارند. دانشجویان و دانش آموزانی که با یک مشاوره تحصیلی ملاقات می کنند، ابزارها و راهکارهای مشخصی را برای مقابله با این مشکلات یاد می گیرند.

مشاوره تحصیلی فرآیند مشاوره دانش آموزان در مورد مسائلی است که دانش آموزان ممکن است در طول دوران تحصیلی خود با آن مواجه شوند. این مسائل ممکن است شامل توصیه هایی در مورد کلاس هایی باشد که باید برگزار شود، انتخاب های شغلی پس از فارغ التحصیلی، تدریس خصوصی، کمک های مالی و مشاوره شخصی. مشاوره تحصیلی چیزی است که تقریباً در همه کالج ها و دانشگاه ها یافت می شود و بخش جدایی ناپذیر از زندگی دانشجویی در بسیاری از دانشگاه ها است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت مشاوره تحصیلی با شماره های 02177410792 ، 02177431649  ، 02177431523 ، 09203855016  تماس بگیرید.

مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی Academic Advice می تواند به صورت گروهی یا فردی انجام شود. به عنوان مثال، تدریس خصوصی کل کلاس برای آمادگی برای امتحان یا مشاوره به یک دانش آموز در مورد موضوع خاصی که در درک آن مشکل دارند. مشاوره عمومی می‌تواند به گروهی داده شود که در زمینه‌های مختلفی که می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی وارد شوند، مشاوره می‌دهند، در حالی که مشاوره به یک فرد ممکن است بیشتر برای آماده‌سازی آنها برای مصاحبه با یک کارفرمای خاص باشد.

 

مشاوره تحصیلی از ابتدایی تا دکتری

 

 

مشاوره تحصیلی  و مشاوره شغلی فراتر از خدمات مشاوره ای دپارتمان تحصیلی شماست تا راهنمایی های خاصی را برای بهبود عملکرد تحصیلی ارائه دهد.

مشاور تحصیلی شما ممکن است به شما کمک کند:

 • درخواست های انصراف ترم
 • نمرات ضعیف
 • اضطراب امتحان
 • مشکلات یادگیری
 • پشتیبانی از پایان نامه
 • مهارت های مطالعه
 • تعلیق تحصیلی
 • رها کردن دوره
مشاوره تحصیلی چیست؟

چرا به مشاور تحصیلی نیاز داریم؟

کشف استعدادهای خاص

همه افراد استعدادهایی دارند که با استفاده از آن ها، می توانند مسیر شغلی و آینده زندگی خود را تعیین کنند. اما مشکل اینجاست که همه افراد به تنهایی نمی توانند، استعداد و مهارت خاصی که خداوند در وجود آن ها قرار داده را کشف کنند. در چنین شرایطی بهترین راه، کمک گرفتن از یک مشاور تحصیلی است. مشاور تحصیلی با بررسی تمام جوانب زندگی دانش آموز، استعدادهای او را شناسایی می کند و او را به سمت بهترین و قابل دسترس ترین هدف زندگی اش سوق می دهد.

روش های صحیح مطالعه

 مطالعه درست و هدفمند، تکنیک های خاصی دارد. متاسفانه بیشتر دانش آموزان و دانشجویان از این تکنیک ها مطلع نیستند و به بدترین روش ها درس می خوانند. این عده از دانش آموزان با کمک یک مشاور می توانند بهترین نتیجه را از مطالعات خود دریافت کنند.

اضطراب امتحان

بعضی دانش آموزان در زمان امتحانات اضطراب غیرقابل کنترلی دارند. این اضطراب باعث می شود آن ها تمرکز خود را از دست بدهند و نتایج نامناسبی در آزمون خود کسب کنند. اما یک مشاور تحصیلی خوب به آن ها کمک می کند تا دلایل اضطراب خود را مشخص کنند و با راه حل هایی عالی در صدد رفع آن ها برآیند. به این صورت دانش آموزان می توانند امتحانات خود را نیز به بهترین نحو پاس کنند.

 

مشاوره تحصیلی چیست؟

مشاوره تحصیلی نوعی مشاوره شغلی و مربیگری برای موفقیت دانش آموزان و دانشجویان است. مشاوره تحصیلی مسیرهای مشخصی را برای تکمیل موفقیت آمیز و به موقع اهداف علمی فراهم می کند. این نوع مشاوره اطلاعاتی درباره طیف گسترده ای از فرصت های شغلی موجود در مشاغل مرتبط بر رشته شما ارائه می دهد. مشاوره تحصیلی منجر به موفقیت در اهداف آموزشی و شغلی می شود.

 

         جهت اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره تحصیلی با مشاوران کلینیک پیروزی با دارا بودن مجوز مشاوره تحصیلی تماس بگیرید

         شماره های تماس: 02177410792 ، 02177431649  ، 02177431523 ، 09203855016 

 

وظایف اساسی مشاوران

وظایف اساسی مشاوران تحصیلی

وظایف اساسی مشاوران شامل کمک به محصلان برای تعیین اهداف، درک شرایط تحصیلی ، انتخاب دوره ها و تعیین انتظارات شغلی است.

مشاوران همچنین می توانند در زمینه های زیر به محصلان کمک کنند:

 • تدوین برنامه های آموزشی مناسب؛
 • شفاف سازی اهداف شغلی و زندگی؛
 • انتخاب دوره های مناسب و سایر تجربیات آموزشی؛
 • تفسیر الزامات نهادی؛
 • تقویت آگاهی دانش آموزان در مورد منابع آموزشی موجود (به عنوان مثال ، کارآموزی ، تحصیل در خارج از کشور ، افتخارات و برنامه های کمک به یادگیری).
 • ارزیابی پیشرفت دانشجویی به سمت اهداف تعیین شده؛
 • توسعه مهارت های تصمیم گیری
 • ارجاع و استفاده از خدمات نهادی و پشتیبانی جامعه؛
 • جمع آوری و توزیع داده های مربوط به نیازهای دانشجویی، ترجیحات و عملکرد برای استفاده در تصمیم گیری ها و سیاست های نهادی.

دانشجویان و دانش آموزانی که سؤال دارند یا برای مشاوره تحصیلی نیاز به کمک دارند، می توانند به مرکز مشاوره تحصیلی کلینیک پیروزی مراجعه کنند و یا با شماره های مربوطه تماس بگیرند.

 

مزیت مشاوره تحصیلی

مزیت مشاوره تحصیلی چیست و چه کاربردی دارد؟

استراتژی های مشاوره تحصیلی را برای برنامه های درسی بشناسید و بکار ببرید.

 • عوامل روانشناختی مؤثر بر یادگیری دانش آموزان را ارزیابی می کنند
 • مداخلات طراحی شده برای کمک به دانشجویان در غلبه بر موانع یادگیری و تقویت رویکردهای یادگیری برای بهبود عملکرد تحصیلی خود
 • تئوری های پیشرفت دانشجویی را در مشاوره تحصیلی بشناسید و به کار بگیرید
 • تئوری های پیشرفت شغلی و ساختارهای مرتبط را برای کمک به دانشجویان در برنامه ریزی تحصیلی و شغلی خود بشناسید و بکار بگیرید
 • تأثیر عوامل فرهنگی در رابطه با مشاوره و محتوای مشاوره با دانشجویان را درک  می شود
 • نیازها و خصوصیات گروه های خاص دانش آموزان توسط مشاوران درک می شود (به عنوان مثال ، دانش آموزان دچار اختلال یادگیری ، ورزشکاران دانشجویی، دانشجویان بزرگسال، دانشجویان اکتشافی)

 

بهترین گروه مشاوره تحصیلی

متحصص حوزه مشاوره کودک و مشاوره تحصیلی از نزدیک با دانش آموزان مدرسه  همکاری می کند تا به آنها در دستیابی به اهداف تحصیلی و شغلی و مشاوره تحصیلی دبیرستان کمک کند. بسیاری از دانش‌آموزان برای تعیین اینکه این اهداف چه خواهند بود به کمک نیاز دارند، بنابراین وظیفه مشاور تحصیلی ارائه اطلاعات مورد نیاز برای هدایت آنها در مسیر صحیح است. انتخاب رشته برای بسیاری از دانش‌آموزان فرآیند بسیار دشواری است، بنابراین یک مشاور تحصیلی این فرصت را خواهد داشت که در کنار کمک‌های لازم برای گرفتن این تصمیم مهم زندگی، آنها را راحت کند.

علاوه بر کمک های شغلی، مشاوران تحصیلی نیز موظفند به دانش آموزان در انتخاب رشته های مورد نیاز برای تکمیل شرایط فارغ التحصیلی خود کمک کنند. آنها همچنین پیشرفت دانش‌آموزان خود را دنبال می‌کنند تا مطمئن شوند که در مسیر درستی برای رسیدن به اهداف خود هستند و به آنها در هر گونه دست‌انداز جاده‌ای که ممکن است در مسیرشان تا حدی برخورد کنند، کمک کنند. در نهایت، یک مشاور تحصیلی باید به دانش‌آموزان کمک کند تا مهارت‌های اجتماعی و تحصیلی مورد نیاز خود را برای تکمیل موفقیت‌آمیز کالج و شروع شغل مورد نظر خود توسعه دهد.

 

چرا مشاوران تحصیلی مهم هستند؟

مشاوران تحصیلی برای موفقیت دانش‌آموزان دبیرستانی و کالج مهم هستند، زیرا آنها دانش‌آموزان را در برنامه تحصیلی خود راهنمایی می‌کنند و همچنین جهت انتخاب دانشگاه یا مسیر شغلی دانش‌آموزان را راهنمایی می‌کنند. بدون راهنمایی یک مشاور تحصیلی، دانش آموز باید تحقیقات خود را در مورد اینکه چگونه حوزه تحصیلی خود را می توان در یک حرفه به کار برد، و شرایط لازم برای ورود به آن حرفه را انجام دهد. دانش آموز ممکن است زمینه این اطلاعات را نداشته باشد، یا نداند از کجا شروع به جستجو کند. یک مشاور تحصیلی از تجربه و دانش این رشته برخوردار خواهد بود تا دانش آموزان را راهنمایی کند.

دانشجویان کالج که در مسیر شغلی قرار می گیرند به یک راهنما نیاز دارند. مشاور تحصیلی که با مقررات ایالتی یا فدرال در رابطه با مجوز و گواهینامه در رشته خود آشنا است، کمک ارزشمندی برای دانشجو خواهد بود. مشاوران تحصیلی که علاوه بر شغل آکادمیک خود در حوزه کاری خود مشغول بوده یا بوده اند، می توانند اطلاعات داخلی در مورد شغل به دانشجویان بدهند. نوع دانش دنیای واقعی مورد نیاز برای عملکرد موفقیت آمیز است، که احتمالاً در یک کتاب درسی نخواهید آموخت. آنها ممکن است برای کمک به کارآموزی یا کاریابی در این زمینه ارتباط داشته باشند.

یک رابطه حرفه ای قابل اعتماد با یک مشاور تحصیلی برای کمک به دانش آموزان در زمینه های مربوط به عملکرد مدرسه آنها مهم است. مشاوران تحصیلی می توانند به عنوان رابط بین دانش آموز و اساتید آموزشی عمل کنند تا اختلافاتی را که می تواند بر عملکرد تحصیلی دانش آموز تأثیر بگذارد میانجیگری کند. آنها می توانند به دانش آموزانی که با مسائل شخصی دست و پنجه نرم می کنند گوش دلسوزی داشته باشند و ارجاع مناسبی را برای مشاوره ترتیب دهند.

مشاوره تحصیلی چه تاثیری در روند پیشرفت تحصیلی دارد؟
 • مشاوران تحصیلی باید تخصص خاصی داشته باشند و با توجه به کارآمدترین مسیر برای محصلان تکمیل تحصیلات یا مدرک کاردانی یا انتقال آن ها به یک برنامه چهار ساله، اطلاعات فعلی را ارائه دهند.
 • پیش نیازهای دوره و مهارت های لازم برای تکمیل برنامه
 • در صورت لزوم انتقال به آموزش عالی یا ورود به نیروی کار
 • تکمیل کلیه دوره های متوالی
 • مشاوران تحصیلی راهنمایی هایی را برای پیشرفت دانشجویی، ایجاد اعتماد به نفس و برنامه ریزی شغلی دانش آموزان ارائه می دهند. مشاوران مؤثر در مورد فرصت های شغلی فعلی و آینده مبتنی بر رشته شما آگاهی دارند.
 • مشاوران تحصیلی باید با اساتید دانشگاهی و مدرسان ارتباط برقرار کنند تا دانشجویان  و دانش آموزان را در تهیه برنامه های آموزشی در برنامه درسی که منجر به موفقیت تحصیلی یا اشتغال می شود، یاری دهند.
 • مشاوره تحصیلی ممکن است به عنوان بخشی مهمی در دانشگاه ها و مدارس وجود داشته باشد.

 

انواع مشاوره تحصیلی

انواع مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی مدرسه

اگر می خواهید اطلاعات کافی را در ارتباط با شیوه های یادگیری و مطالعه دروس در مدرسه بیاموزید می تواند به مشاوران تحصیل مدرسه مراجعه نمایید. مشاوره تحصیلی نقش بسیار مهمی در انتخاب رشته داشنشگاهی و آینده تحصیلی شما دارد. شما می توانید با توجه به استعداد و علاقه مندی که دارید بهترین انتخاب را از میان چندین انتخاب در طول دوران مدرسه داشته باشید.

مشاوره تحصیلی به شما کمک می کند که بتوانید آینده شغلیتان را نیز به بهترین شکل ممکن رقم بزنید. در حال حاضر با وجود مشاوره های آنلاین شما می توانید بدون صرف زمان و هزینه زیادی راهنمایی های لازم را از مشاوران بگیرید. در نهایت به یاد داشت باشید که شما می توانید با یک انتخاب نادرست اشتیاق خود را به ادامه تحصیل از دست دهید و سایر اعضای خانواده خود را هم درگیر این موضوع کنید. پس با یک انتخاب آگاهانه، شاهد رشد روز افزون خود شوید.

مشاوره تحصیلی کنکور

همانطور که می دانید کنکور برای تمامی کسانی که می خواهند ادامه تحصیل دهند امری بسیار مهم است و در واقع سرنوشت ما را تعیین خواهد کرد. در واقع مشاوره تحصیلی کنکور سراسری می تواند در این مسیر کمک بسیاری به ما دهد. و ما را با شیوه های تست زنی، نحوه صحیح درس خواندن و مدیریت سرعت عمل آشنا سازد. همان طور که می دانید داوطلبان کنکور سراسری در در تیر ماه هر سال به شدت با یکدیگر به مراقبت می پردازند. برای این که در کنکور موفق شوید و رتبه بالایی را کسب نمایید باید علاوه بر استفاده از منایع کنکور سراسری، استفاده از کتاب های آموزشی، نکات تست زنی و… با داشتن یک برنامه ریزی صحیح مطالعه و استفاده از راهنمایی های درست توسط یک مشاور مجرب راه رسیدن به موفقیت را آسان تر نمایید.

مشاوره تحصیلی دبیرستان

برای اینکه بتوانید تصمیم درست در ارتباط با  انتخاب رشته در دوران کنکور دبیرستان بگیرد بهتر است از یک مشاوره تحصیلی بخواهید با انجام دادن تست های لازم استعداد و علاقه شما را یافته و در جهت آن برای گرفتن بهترین تصمیم  شما را یاری رسانند.

مشاوره تحصیلی دانشگاهی

همانطور که می دانید دانشگاه مقطعی است که ما برای اولین بار پا در آن می نهیم و با قوانین آن آشنایی نداریم و همین ممکن است باعث افت تحصیلی ما شود. در این مواقع شما می توانید با مشاوره تحصیلی دانشگاهی  در ارتباط بوده و دوباره  با اوج موفقیت خود دست پیدا کنید.

مشاوره تحصیلی کنکور کاردانی به کارشناسی

دانشجویانی که از رشته های تحصیلی، ناپیوسته در دانشگاه را انتخاب کرده اند زودتر از دانشجویان کارشناسی پیوسته شانس این را دارند که نگاهی به علاقه خود و بازار کار و آینده شغلی رشته مورد نظرشان بیندازند. آن ها می توانند با بهره گیری از مشاوره تحصیلی کنکور کاردانی به کارشناسی تمامی جوانب رشته تحصیلی خود را بررسی کرده و گام در مرحله بعدی دانشگاهی خود نهند.

مشاوره تحصیلی کنکور کارشناسی ارشد

شما می توانید با انتخاب مشاوره تحصیلی کنکور کارشناسی ارشد اطلاعاتی دقیق در رابطه با انتخاب رشته و بازار کار بدست آورید. برخی از رشته ها برای ورود به بازار کار تفاوت بسیاری بین مقاطع و مدرک شما قائل هستند پس شما می توانید با کمک گرفتن از یک مشاوره تحصیلی بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید.

مشاوره تحصیلی آزمون دکتری

برای آزمون دکتری بیشترین علت مشاوره تحصیلی نحوه آماده شدن برای آزمون است. مشاوره تحصیلی آزمون دکتری با بررسی و ذکر نقاط ضعف و قوت شما اطلاعات بسیار خوبی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

 

مشاوره تحصیلی از ابتدایی تا دکتری

برای تبدیل شدن به یک مشاور تحصیلی به چه چیزهایی نیاز دارید؟

آموزش / مجوز

همانطور که ممکن است حدس بزنید، برای کار در آموزش عالی، باید تحصیلات خوبی داشته باشید. یعنی باید مدرک لیسانس ترجیحا تحصیلی یا رشته مرتبط داشته باشید و بعد باید فوق لیسانس مشاوره بگیرید. بسته به ایالتی که در آن زندگی می کنید، ممکن است قبل از اینکه بتوانید در محیط های دانشگاهی کار کنید، نیاز به مجوز داشته باشید. با این حال، اگر می خواهید از یک محیط دانشگاهی منشعب شوید و کار خصوصی خود را شروع کنید، قطعاً باید مجوز داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر با وزارت آموزش ایالتی خود تماس بگیرید.

 

تجربه کاری

بسیاری از مدارس و کالج ها قبل از به دست آوردن شغلی به عنوان مشاور تحصیلی به چند سال تجربه در زمینه آموزش نیاز دارند، اما باز هم این بستگی به موسسه دارد. اگر واقعاً علاقه مند هستید، وقتی برای تکمیل مدرک خود کار می کنید، به دنبال کارآموزی یا کار در یک محیط کالج یا دانشگاه باشید. تدریس جایگزین همچنین می تواند به شما کمک کند تا پای خود را در این زمینه باز کنید و بسیاری از دانشگاه ها در صورت داشتن مدرک لیسانس به شما این امکان را می دهند.

 

مهارت ها و کیفیت های شخصی

برای کار موثر با دانش آموزان، بدیهی است که به مهارت های ارتباطی خوب نیاز دارید. نه تنها با دانش آموزان در مورد اطلاعات تحقیق می کنید، بلکه باید به آنها کمک کنید تا مهارت های بین فردی را که برای موفقیت در نیروی کار به آنها نیاز دارند، توسعه دهند. شما با دانش آموزانی در سنین و پیشینه های مختلف، از همه اقشار، و از اقوام و مذاهب مختلف سر و کار خواهید داشت. Tolerance نام بازی برای هر کسی است که می خواهد به عنوان یک مشاور تحصیلی موفق شود.

اگر شما فردی هستید که فیوز کوتاهی دارید و به راحتی از مردم ناامید می شوید، این حرفه برای شما مناسب نیست. مهارت‌های خوب گوش دادن نیز برای هر کسی که می‌خواهد مشاور خوبی باشد بسیار مهم است، زیرا درک واقعی دانش‌آموز از کجا آمده و نکات ظریف و سرنخ‌هایی را که به شما درک بهتری از او می‌دهد، مهم است. حرفه ای بودن، مانند هر شغلی، همیشه یک امر ضروری است.

 

مشاور تحصیلی کجا کار می کند؟

یک مشاور تحصیلی به طور کلی در محیط های زیر کار می کند:

 • مدارس ابتدایی و متوسطه
 • دانشگاه ها
 • آموزشگاه های حرفه ای
 • مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی
 • سازمان های دولتی

خدمات مشاوره تحصیلی تهران

خدمات مشاوره تحصیلی کلینیک پیروزی

مشاوران تحصیلی کلینیک پیروزی به عنوان مرکز مشاوره تحصیلی در تهران  غالباً می توانند فرصت های شغلی را در مقاطع ابتدایی، دبیرستان، لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری بررسی کنند. این موضوع متخصصان را برای فرصت های شغلی پیشرفته در این زمینه آماده و واجد شرایط می کند. بسیاری از دارندگان مدرک دکترا نیز حقوق بالاتری را تجربه می کنند، به خصوص که تجربه بیشتری کسب می کنند.

 

اهمیت استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی برای ورود به دانشگاه

اهمیت انتخاب مشاوره تحصیلی برای دانشگاه، از همان دوران دبیرستان مطرح می شود. زیرا دانش آموزان بدون انتخاب رشته درست نمی توانند مسیر شغلی درستی را برگزینند. از این رو ما به دانش آموزان توصیه می کنیم از دوران دبیرستان، با کمک یک مشاور تحصیلی برای ورود به دانشگاه برنامه ریزی کنند.

متخصص حوزه مشاوره تحصیلی در این دوران به دانش آموزان کمک می کند تا آینده شغلی خود را متناسب با تمام مهارت ها و استعدادهایی که دارند رغم بزنند. بعد از آن بسیار مهم است که دانش آموزان روند مشاوره خود را تا دوران کنکور و دانشگاه هم ادامه بدهند. یکی از مهم ترین مزیت های مشاوره تحصیلی این است که حتی اگر دانش آموز دچار یکی از اختلالات یادگیری هم باشد، بهترین برنامه را برای او تدوین می کند تا در دوران کنکور هم نتایج مناسبی دریافت کند. از این رو بهتر است در ابتدای دوران دبیرستان، با کمک مشاوره تحصیلی مناسب، یک هدف درست را برای ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته مورد علاقه تان، انتخاب کنید.

تاثیر برنامه ریزی تحصیلی در شغل و مسیر آینده دانش آموزان چیست؟

انتخاب شغل آینده برای دانش آموزان کار راحتی نیست. زیرا آن ها در زمان انتخاب رشته و تلاش برای کنکور، شناخت درستی از توانایی های خود ندارند. از طرفی هم خودتان بهتر می دانید، شغل یک فرد تنها منبع در آمد او نیست بلکه، جایگاه و شرایط فرد در زندگی آینده اش را نیز تعیین می کند.

به همین دلیل بهترین راه انتخاب یک مسیر شغلی درست در دانشگاه، کمک گرفتن از مشاور تحصیلی است. مشاوران تحصیلی، با بررسی ابعاد مختلف شخصیت و علاقه مندی هایتان، بهترین شغل مناسب با شما را پیدا می کنند و با برنامه ریزی درست و کامل، شما را به سمت مسیر شغلی مناسبتان، سوق می دهند.

 

روش های استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی

در حال حاضر راه های بسیار راحتی برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی وجود دارد. پیشرفت تکنولوژی به افراد کمک کرده از خانه هایشان و به راحتی با یک مشاور در ارتباط باشند. به صورت کلی مشاوره تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان آینده به سه روش میسر می شود.

مشاوره تحصیلی آنلاین

در روش آنلاین، دانش آموزان و مشاور تحصیلی متخب شان از طریق یکی از نرم افزارهای ارتباطی مانند واتساپ یا تلگرام با یکدیگر جلسه می گذارند. این جلسات مشاوره کاملا به صورت آنلاین و بدون صرف هزینه زیاد برای رفت و آمد برگزار می شود.

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تلفنی نیز همانطور که از نامش پیداست، از طریق تلفن انجام می پذیرد. در این روش دانش اموز و مشاور از طریق تلفن، جلسات مورد نیاز را برگزار می کنند.

 

یک مشاور تحصیلی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

 • یک مشاور تحصیلی خوب، دانش آموز یا دانشجو را از استعدادها و مهارت هایی که دارد مطلع می کند.
 • مشاور تحصیلی، درک کاملی از شرایط زندگی دانش آموزان و دانشجویان دارد و سپس با نظر گرفتن این شرایط آن ها را راهنمایی می کند.
 • یک مشاور تحصیلی مناسب تمامی قواعد کاری خود مانند رازداری را به خوبی رعایت می کند.
 • مشاور تحصیلی علاوه بر گرفتن تست های لازم از دانش آموزان، با آن ها مصاحبه می کند.
 • مشاور تحصیلی مناسب از منابع درسی بروز برای راهنمایی دانش آموزان استفاده می کنند.
 • مشاوره تحصیلی خوب همیشه خود را بروز نگه می دارد و علم خود را متناسب با علم روز دنیا، آپدیت می کند.
 • اگر دانش آموز یا دانشجو از مشکلات خانوادگی رنج ببرد با استفاده از مشاوره خانواده و یا در صورت لزوم زوج درمانی، مشکلات خانه و خانواده مراجع را رفع می کند تا لطمه ای به شرایط درسی او وارد نشود.
 • مشاوره تحصیلی روش درست درس خواندن، تست زدن و غیره را در اختیار دانش آموزان و دانشجویان قرار می دهد.
 • مشاور تحصیلی مناسب، با یک برنامه ریزی و هدف گذاری درست و قابل انجام، مسیر شغلی واضحی را برای دانش آموزان و دانشجویان ترسیم می کند.
 • مشاور تحصیلی خطرات و مشکلات زندگی دانش آموز را شناسایی و آن ها را از بین می برد.

 

 مسیرهای شغلی مشاوره تحصیلی

شما می توانید به عنوان یک مشاور تحصیلی در مدارس یا دانشگاه ها کار کنید. باید بدانید همه مدارس، دانشگاه ها، دانشکده ها موسسه های خصوصی و عمومی تحصیلی به تخصص شما نیاز دارند. اگر قصد شما این است که تحصیلات مرتبط خود را در این زمینه ادامه دهید، می توانید دکترای روانشناسی بالینی خود را دریافت کنید و کارتان را با عنوان جدید روانشناس مدرسه ادامه بدهید.

وظایف روانشناس مدرسه هم مانند مشاور تحصیلی است با این تفاوت که با توجه به علم خود بخش بیشتری از مشکلات  و چالش های دانش آموزان را رفع می کند. علاوه بر این برای تبدیل شدن به روانشناس مدرسه حداقل باید 5 تا 7 سال دیگر را صرف تحصیل آکادمیک کنید. ولی با این حال بعد از اتمام تحصیل به فرصت های شغلی بیشتری دسترسی دارید.

Call Now Button