یافتن و رشد در شغلی که با علایق، اهداف شخصی و ارزش های اصلی شما همسو باشد، می تواند به شما در رسیدن به حرفه خود کمک کند. با این حال، تشخیص و دستیابی به فرصت مناسب می تواند برای شما چالش برانگیز باشد. اگر مطمئن نیستید کدام مسیر حرفه ای را طی کنید، یک مشاوره شغلی می تواند به شما کمک کند. در این مطلب، ما می بینیم که چگونه یک مشاوره شغلی می تواند در هنگام دستیابی به اهداف حرفه ای، ما را راهنمایی کند.

مشاوره شغلی چیست؟

مشاوره شغلی چیست؟
مشاوره شغلی

مشاوره شغلی خدماتی است که به شما در انتخاب مهم شغلی کمک می کند. این کار گاهی اوقات مشاوره شغلی یا پیشرفت شغلی نامیده می شود. این نوع راهنمایی می تواند به شما در شناسایی و ماندن در اهداف شغلی کمک کند و همچنین اقدامات لازم برای تحقق آن اهداف را انجام دهد.

           جهت اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره شغلی و رزرو مشاوره با کلینیک پیروزی تماس بگیرید

                          شماره های تماس:

                  02177410792   02177431649  02177431523  09203855016    

اهمیت مشاوره شغلی در چیست و چه مزیتی دارد؟

اهمیت مشاوره شغلی در چیست و چه مزیتی دارد؟

مشاوره شغلی شامل خدمات متنوعی است که از ارزیابی شغلی گرفته تا نوشتن یک رزومه متغیر است. یک مشاور شغلی می تواند به شما کمک کند:

 • آزمون ها و ارزیابی های مهارت را انجام دهید: یک مشاور شغلی می تواند با انجام تست های مهارت و ارزیابی، به شما در شناسایی زمینه شغلی مناسب کمک کند. آن ها می توانند به شما در شناسایی مجموعه مهارت های خود و کارهایی که با مهارت های خاص شما مطابقت دارند کمک کنند.
 • گزینه های شغلی را بررسی کنید: مشاوره شغلی می تواند به شما کمک کند نگاهی دقیق تر به گزینه های مختلف شغلی بیندازید. شاید مطمئن نیستید که مشاغل با چه نقاط قوت و مهارت شما مطابقت دارد. یک مشاور شغلی می تواند در شناسایی شغل های مناسب به شما کمک کند. شاید شما در حال ایجاد تغییر شغلی هستید و می خواهید بدانید که چه چیزی در دسترس است. مشاوره شغلی می تواند به شما کمک کند تمام گزینه هایی را که برای شما موجود است بررسی کنید.
 • تدوین یک برنامه شغلی: می دانید چه شغلی مد نظرتان است، اما مطمئن نیستید برای رسیدن به شغل مناسب چه مسیری را طی می کنید؟ یک مشاور شغلی می تواند به شما در ایجاد برنامه عمل برای رسیدن به آن شغل کمک کند.
 • مصاحبه با صاحبان مشاغل: روند مصاحبه می تواند باعث خستگی عصبی شود. یک مشاور شغلی می تواند مصاحبه هایی  برای شما ترتیب دهد، بنابراین شما می توانید در زندگی واقعی این مورد را تمرین کنید.
 • غلبه بر موانع:  یک مشاور شغلی می تواند به شما در شناسایی و برخورد با مواردی که در سر راه شما قرار می گیرد کمک کند. به عنوان مثال:  اگر دچار اضطراب یا افسردگی هستید و این موارد باعث ایجاد مشکل در حرفه شما می شود، می توانند با مراجعه به روانپزشک یا درمانگر سلامت روان به شما کمک کنند.
 • توسعه شبکه: شبکه شغلی برای بسیاری از افراد می تواند سخت باشد. این بخش مهمی از پیشرفت شغلی است. شبکه سازی می تواند به شما در یافتن مشاغل جدید و پیشرفت در شرکت ها کمک کند. بنابراین ، شما باید یاد بگیرید که روابط خود را با همکاران رشد دهید و از فرصت های جدید استفاده کنید. یک مشاور شغلی می تواند به شما در انجام چنین کاری کمک کند.

چه کسانی نیاز به مشاوره شغلی دارند؟

چه کسانی نیاز به مشاوره شغلی دارند؟
نیاز به مشاوره شغلی

مشاوره شغلی می تواند تقریباً برای هر کسی مفید باشد. این که آیا شما در مراحل ابتدایی برای انتخاب شغل ، ورود مجدد به کار پس از گذراندن وقت مرخصی یا اخراج شدن از کار هستید مشاوره شغلی می تواند به شما کمک کند در این انتخاب های شغلی حرکت کنید. اگر در حال حاضر شاغل باشید همچنان مشاوره شغلی می تواند مفید باشد. این می تواند به شما کمک کند بینش مورد نیاز برای پیشرفت حرفه ای داشته باشید.

از چه کسانی مشاوره شغلی بگیریم؟

از چه کسانی مشاوره شغلی بگیریم؟

زمان آن فرا رسیده است که برای آینده برنامه ریزی کرده و یک حرفه ای را دنبال کنید. یک مشاور شغلی می تواند به شما در درک فرآیند استخدام کمک کند و به مشکلاتی که باعث رد برنامه های شما می شوند ، اشاره کند.

شما غافل از فکر جستجوی شغل هستید. شاید مدت هاست که از بازار کار خارج نشده اید و اخیراً اخراج شده اید. در هر صورت، یک مشاور شغلی می تواند به شما کمک کند تا بهترین مسیر را برای خود برگزینید. اگر برای انتخاب یا تغییر شغل خود نیاز به مشاوره شغلی دارید همین الان با شماره تلفن های درج شده تماس حاصل فرمایید و از متخصصین کلینیک پیروزی جهت مشاوره شغلی بهره ببرید.

مشاوره شغلی چه تاثیری در انتخاب شغل دارد؟

مشاوره شغلی چه تاثیری در انتخاب شغل دارد؟
تاثیر مشاوره شغلی

انتخاب شغل یک کار مهم است، اما ممکن است کار دشواری هم باشد. شاید تصمیم گیری در مورد مناسب ترین نوع شغل آسان نباشد و از آنجا که مشاوره شغلی به افراد کمک می کند مهارت ها، نیازها و خواسته های خود را ارزیابی کنند تا شغلی را پیدا کنند که برای آن ها موثر باشد، این نوع مشاوره در نظر گرفته می شود. قبل از تصمیم گیری در مورد شغل دائمی یک گام مهم برداشته شود. تحقیق در مورد طیف گسترده ای از مشاغل بالقوه ممکن است بسیار زیاد باشد و اطلاعات مربوط به مجموعه مهارت ها و آموزش های لازم برای یک موقعیت خاص ممکن است متناقض یا دشوار باشد. یک مشاور شغلی اغلب قادر به ارائه اطلاعات ارزشمند در این زمینه ها و سایر موارد خواهد بود.

وظایف مشاوره شغلی

وظایف مشاوره شغلی

در یک جلسه مشاوره شغلی، مشاور به فرد کمک می کند مهارت ها و نقاط قوت را کشف کند، سطح تحصیلات را در نظر بگیرد و در مورد ادامه تحصیل مشاوره دهد و علایق و نوع شخصیت را تعیین کند. مشاوران همچنین ممکن است یک تست ضریب هوشی یا یک تست توانایی را انجام دهند. همچنین نشان داده شده است که مشاورین شغلی برای کمک به افراد در تعیین شغل های احتمالی بر اساس ویژگی های شخصیتی نظر می دهند.

مشاوره شغلی چه ویژگی هایی دارد؟

مشاوره شغلی چه ویژگی هایی دارد؟

جستجوی یک مشاور شغلی می تواند دلهره آور باشد. در اینجا چند نکته برای کمک به شما در شروع کار آورده شده است.

 • برای تبدیل شدن به یک مشاور شغلی ، شخص باید دارای مدرک فوق لیسانس در روانشناسی مشاوره، مشاوره توانبخشی، آموزش مشاور یا مدرک مرتبط باشد. بعد از پیدا کردن یک مشاور شغلی با مدارک معتبر، مرحله بعدی تعیین اینکه آیا آن ها مناسب شما هستند یا خیر. پرسیدن این سؤالات به شما کمک می کند تا این موضوع را دریابید.
 • به دنبال کسی باشید که از زمینه شغلی شما آگاهی داشته باشد.
 • یک مشاور شغلی خوب باید بتواند منابع ارجاعی را برای شما فراهم کند.
 • اعتبار و تحصیلات شما چیست؟ آیا آن ها در زمینه مشاوره تحصیلات مقاطع تحصیلات تکمیلی دارند؟ تجربه آن ها با مشاوره شغلی چند سال است؟ آیا آن ها در زمینه پیشرفت شغلی آموزش دیده اند؟

برای یافتن یک مشاور حرفه ای معتبر به صورت آنلاین و یا حضوری به کلینیک پیروزی مراجعه نمایید. کلینیک پیروزی با کادری مجرب شما را به والاترین مرحله شغلی خواهند رساند.

خدمات مشاوره شغلی کلینیک پیروزی

خدمات مشاوره شغلی کلینیک پیروزی

مشاوران شغلی کلینیک پیروزی از مهارت هایی مانند تحقیق، گوش دادن فعال، تفکر انتقادی و حل مسئله برای شکل دادن به اهداف، ترجیحات، توانایی ها، تجربه و آموزش خود در یک برنامه حرفه ای استفاده می کنند. شما عزیزان می توانید با مراجعه به کلینیک پیروزی بصورت حضوری و غیر حضوری از خدمات آن ها بهره مند شوید.

کلینیک پیروزی بهترین مرکز مشاوره شغلی در تهران

کلینیک پیروزی بهترین مرکز مشاوره شغلی در تهران

یکی از مهمترین خدمات کلینیک پیروزی مشاوره شغلی است. کلینیک پیروزی با دارا بودن کادری مجرب از بهترین کارشناسان در تهران تشکیل شده است و شما می توانید با مراجعه به آن ها بهترین ها را برای خود رقم بزنید. کلینیک پیروزی بهترین مرکز مشاوره شغلی در تهران است که با سابقه درخشان جوابگویی تمامی نیازهای شما خواهد بود. با مراجعه به کلینیک پیروزی آینده خود را با گرفتن بهترین تصمیم تضمین نمایید.

جمع بندی:

نظریه و عمل مشاوره شغلی یک تخصص روانشناختی مؤثر است که بیش از 90 سال نوآوری و آزمایش بهره برده است. تجزیه و تحلیل برای شغل مناسب نشان می دهد که مداخلات شغلی مزایای قابل توجهی را به همراه دارد. مشاوره شغلی فردی، گروه های مشاوره شغلی ساختار یافته، کارگاه های شغلی و آموزش شغلی، همه مداخلات مؤثر هستند که برای کمک به مشتریان در کشف گزینه ها و تصمیم گیری های شغلی مفید هستند. با این وجود، تلاش ها برای شناسایی مداخلات مشاوره حرفه ای می توانند برای کمک به مشتری های متنوع مورد استفاده قرار گیرند، ادامه دارند.

Call Now Button