مشاوره طلاق می تواند احساسات و هیجان های ناگهانی شما در زمان جدایی را کنترل کند تا بتوانید تصمیم درستی در زمان جدایی بگیرید. زمانی که شما تصمیم به طلاق گرفته اید ممکن است احساسات شما در تصمیم هایتان تاثیر بگذارند و برای رسیدن به روند دردناک طلاق، به حمایت نیاز داشته باشید. شاید از مشاوره طلاق چیزی نشنیده باشید. با این حال، بسیاری از زوج هایی که قرار است طلاق بگیرند استفاده از این منبع را برای کمک به آن ها در گذر از طلاق انتخاب می کنند. این یک ابزار عالی برای کمک به افراد است تا با وقایع استرس زا و تغییر دهنده زندگی روبرو شوند.

شما می توانید همین حالا برای گرفتن وقت قبلی مشاوره طلاق با ما در ارتباط باشید و یا از طریق شماره های 02177410792 ، 02177431649  ، 02177431523 ، 09203855016  تماس بگیرید.

مشاوره جدایی

مشاوره طلاق یا مشاوره جدایی، فرآیندی روان‌درمانی است که با هدف کمک به زنان و مردانی که در معرض مشکلات خانوادگی و روابط زناشویی قرار دارند، صورت می‌گیرد. این مشاوره با هدف کمک به افراد برای حل مشکلات خانوادگی و ایجاد روابط صحیح با همسر و فرزندان، انجام می‌شود. زوج‌ها معمولاً در حالی که هنوز در حال جدل و دعوا هستند، زوج درمانی با یک درمانگر ویژه ازدواج را در نظر می‌گیرند و قصد دارند ازدواج خود را بازسازی کنند. اما گاهی اوقات این رابطه قابل ترمیم نیست و تصمیم به طلاق قبلا گرفته شده است. بسیاری از احساسات در طول فرآیند طلاق به وجود می آیند و ایجاد یک سیستم حمایتی می تواند به کاهش بخشی از درد عاطفی و لجستیکی کمک کند.

از آغاز فرآیند طلاق تا پایان، نه تنها باید با جنبه های ملموس جدایی، بلکه با مولفه های عاطفی نیز مقابله کنید. احتمالاً باید تصمیمات سختی در مورد حضانت فرزند، توزیع دارایی و امور مالی بگیرید. ممکن است طاقت فرسا باشد و ممکن است احساس راحتی نکنید که تمام آن جزئیات را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید.

مشاوره طلاق یا مشاوره جدایی، فرآیندی روان‌درمانی است که با هدف کمک به زنان و مردانی که در معرض مشکلات خانوادگی و روابط زناشویی قرار دارند، صورت می‌گیرد. این مشاوره با هدف کمک به افراد برای حل مشکلات خانوادگی و ایجاد روابط صحیح با همسر و فرزندان، انجام می‌شود.

علاوه بر این، بسیاری از افرادی که از طریق طلاق می گذرند، از طریق یک فرآیند سوگواری پنج مرحله ای که شامل انکار، خشم، چانه زنی، افسردگی و پذیرش است، حرکت می کنند. احساسات ممکن است زیاد باشد، اما همچنین کاملاً طبیعی است که برای بخشی از فرآیند طلاق احساس بی‌حسی داشته باشید، که می‌تواند گیج‌کننده و چالش‌برانگیز باشد. اینجاست که مشاوره طلاق Divorce Counseling با خدمات تطبیق درمانی می تواند برای همسران طلاق کمک کننده باشد

بسیاری از زوج های طلاق از این منبع برای کمک به طلاق استفاده می کنند. جستجوی “مشاوره طلاق” مکانی عالی برای دریافت پشتیبانی بی طرفانه شخص ثالث و مشاوره قابل اعتماد است. این یک ابزار عالی برای کمک به افراد برای مقابله با رویدادهای استرس زا و تغییر دهنده زندگی است. همچنین برای افرادی که قبلاً تشکیل خانواده داده‌اند و به کمک نیاز دارند تا بفهمند چگونه بعد از طلاق والدین مشترک شوند مفید است.به خواندن ادامه دهید تا در مورد آنچه در طول فرآیند طلاق باید انتظار داشته باشید و از مشاوره طلاق برای تصمیم گیری در مورد اینکه برای رابطه شما مناسب است بیشتر بدانید.

مشاوره طلاق در تهران: مشاوره طلاق و جدایی می تواند به افراد کمک کند تا با همه تغییرات عاطفی مرتبط با روند و نتایج طلاق در ارتباط باشند.

به طور کلی، مشاوره طلاق و جدایی می تواند به افراد کمک کند تا با همه تغییرات عاطفی مرتبط با روند و نتایج طلاق در ارتباط باشند. اگر به دنبال این خدمات مفید هستید، خواندن را ادامه دهید تا در مورد طلاق و مشاوره طلاق اطلاعات بیشتری کسب کنید. به شما توصیه می کنیم که قبل از ازدواج به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید تا کمتر درگیر مسائل طلاق شوید.

مشاوره طلاق چیست؟

مشاوره طلاق توسط یک درمانگر معتبر انجام می‌پذیرد که وظیفه آن کمک به زوجینی است که تصمیم به طلاق گرفته‌اند. زوجین ممکن است در چند جلسه خصوصی در کنار مشاور طلاق قرار بگیرند. مشاور با زوجین جلساتی برگزار می کند تا به درستی دلایل طلاق آن ها را دریابد و ببیند چگونه می توان اوضاع را نجات داد. اگر در طول مشاوره، مشاور طلاق متوجه شود که طلاق بهترین گزینه است، در روند طلاق به زوجین کمک می کند و به آن ها یاری می‌رساند تا بعد از طلاق زندگی خود را با کم ترین آسیب ادامه دهند.

مشاوره طلاق چیست؟ مشاوره طلاق توسط یک درمانگر معتبر انجام می‌پذیرد که وظیفه آن کمک به زوجینی است که تصمیم به طلاق گرفته‌اند. زوجین ممکن است در چند جلسه خصوصی در کنار مشاور طلاق قرار بگیرند. مشاور با زوجین جلساتی برگزار می کند تا به درستی دلایل طلاق آن ها را دریابد و ببیند چگونه می توان اوضاع را نجات داد. اگر در طول مشاوره، مشاور طلاق متوجه شود که طلاق بهترین گزینه است، در روند طلاق به زوجین کمک می کند و به آن ها یاری می‌رساند تا بعد از طلاق زندگی خود را با کم ترین آسیب ادامه دهند.

مشاوره طلاق نوعی روان درمانی است که به زوج ها کمک می کند تا تعارضات را کشف، شناسایی و حل کنند تا بفهمند آیا هر یک از طرفین خواهان طلاق هستند یا چگونه پس از طلاق به جلو حرکت کنند. این نوعی گفتگو درمانی است که فضای امن و خصوصی را برای شرکای خود فراهم می کند تا در مورد چالش ها و احساسات در مورد رابطه و یکدیگر گفتگو کنند.

صحبت کردن در مورد مشکلات با یک مشاور آموزش دیده بخش موثری در سفر برای درک بهتر خودمان است. مشاوره طلاق ابزارهایی را برای کمک به تصمیم گیری عمدی در مورد رابطه ارائه می دهد که تا حد زیادی زندگی روزمره شرکای خود را در فرآیند طلاق بهبود می بخشد.

مشاوره قبل از طلاق، مشاوره طلاق است که توسط زوج هایی که در حال آماده شدن برای طلاق هستند به دنبال آن هستند، در حالی که مشاوره پس از طلاق به مشاوره طلاق برای زوج های سابق که قبلاً طلاق گرفته اند، اشاره دارد. پس از طلاق، شما و همسر سابقتان ممکن است همچنان نگرانی هایی مانند تقسیم مراقبت از کودک یا فروش ملک داشته باشید.

در هر شکلی از مشاوره طلاق، مشاور شما هرگز برای شما تصمیمی نخواهد گرفت. در عوض، آنها شما را در این فرآیند راهنمایی می‌کنند و به شما و شریک سابقتان کمک می‌کنند تا به نتیجه‌گیری‌های خودتان برسید، و تفاوت‌های ظریف رابطه‌تان را در ذهن داشته باشید. مشاوره قبل از طلاق و مشاوره پس از طلاق، هر دو فضاهای امنی برای حل مسائل به شیوه ای محترمانه با حضور متخصصی هستند که به شما کمک می کند تا در هر گونه موانعی به شما کمک کند. تفاوت این است که آنها به چالش های منحصر به فرد در مراحل مختلف فرآیند طلاق می پردازند.

اصلی ترین دلایل جدایی و طلاق

طلاق می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که در این جا به برخی از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم :

 • خیانت
 • مشکلات زناشویی
 • تفاوت های فرهنگی و شخصیتی
 • عدم توجه به نیاز های یکدیگر
 • عدم درک متقابل

انواع روش های طلاق

 • طلاق توافقی : این نوع طلاق ساده ترین نوع طلاق است و زمانی اتفاق می افتد که هم زن و هم مرد نظر موافقی درباره جدایی داشته باشند. هیچ کدام از آن ها دیگر تمایلی به ادامه زندگی ندارند. طلاق توافقی معمولا تحت اختیار مرد می باشد و در مقایسه با دیگر طلاق ها مشکلات بسیار کمتری را به دنبال دارد.
 • طلاق به درخواست مرد : این نوع طلاق کاملا از سوی مرد صورت می گیرد.
 • طلاق به درخواست زن : این مورد فقط در صورتی امکان پذیر است که زن حق طلاق را در زمان جاری شدن عقد از سوی مرد بگیرد.

در هر سه مورد ما به شما توصیه می کنیم که به مرکز مشاوره های طلاق مراجعه نمایید و سوالات مشاوره طلاق خود را از متخصصین این حوزه بپرسید تا بعدا دوباره مشکلات غیر قابل پیش بینی نشوید.

اهمیت مشاوره طلاق چیست و چه کمکی به شما می کند؟ مشاور طلاق با مراجعه کنندگان همکاری می کند تا در روند طلاق به آن ها کمک کند. این می تواند شامل کار مشاوره قبل و بعد از طلاق باشد، و ممکن است شامل مشاوره طولانی مدت برای انجام نتایج طلاق باشد.

اهمیت مشاوره طلاق چیست و چه کمکی به شما می کند؟

یک مشاور طلاق با مراجعه کنندگان همکاری می کند تا در روند طلاق به آن ها کمک کند. این می تواند شامل کار مشاوره قبل و بعد از طلاق باشد، و ممکن است شامل مشاوره طولانی مدت برای انجام نتایج طلاق باشد. مشاوره طلاق همچنین می تواند برخی از موارد منجر به طلاق احتمالی را امتحان و اصلاح کند. یافتن یک درمانگر در یک جلسه خصوصی و یا پیگیری درمان به صورت آنلاین امکان پذیر است.

در بیشتر موارد، درمانگران به ندرت طلاق را توصیه می کنند; حداقل، نه آشکارا. مشاور ابتدا  با زوجینی که به دنبال طلاق هستند وارد گفتگو می شود و سعی می کند ببیند آیا هنوز هم این ازدواج نجات می یابد یا خیر. بسیار نادر است که درمانگران به صراحت پیشنهاد می کنند که زوجین حتی در یک رابطه بد و زننده باید از طلاق استفاده کنند. با این وجود مشاور سعی خواهد کرد که بهترین تصمیم را اتخاذ کند، از هر دو طرف کمک بخواهد و سعی کند ببیند آیا این ازدواج نجات می یابد یا خیر.

هدف مشاوره طلاق چیست؟

متأسفانه، گاهی اوقات ازدواج ها در درازمدت موفق نمی شوند و طلاق عملی ترین نتیجه نهایی است. در حالی که پایان یک ازدواج می تواند برای برخی از طرفین تسکین دهنده باشد، اغلب یک موقعیت استرس زا است، مهم نیست چقدر دوستانه باشد. یک یا هر دو طرف در ازدواج ممکن است طیف وسیعی از احساسات را تجربه کنند، از جمله غم، خشم، سردرگمی، ترس، شرم، اضطراب و غیره، حتی اگر یکی یا هر دو طرف بخواهند ترک کنند. اگر کودکان درگیر باشند، سطح استرس می تواند حتی بیشتر شود. مشاوره طلاق به مدیریت صحیح این درد، عصبانیت، استرس و غم کمک می کند.

مشاوره طلاق اغلب برای کاهش استرس ناشی از طلاق قریب الوقوع استفاده می شود، اما همچنین می تواند ابزاری برای کمک به شرکا در تصمیم گیری در مورد ماندن در ازدواج، ترک ازدواج یا انتقال از زندگی زناشویی به زندگی مجردی باشد. مشاوره طلاق همچنین مزایای زیادی برای زوج های سابق طلاق دارد. این می تواند به دو نفر کمک کند تا در یک موقعیت دشوار تلاش کنند تا یک شخص ثالث بی طرف آنها را در این فرآیند راهنمایی کند. همچنین می تواند به هر فردی که ممکن است بدون حضور شریک زندگی خود با تأثیرات عاطفی این تغییر دست و پنجه نرم کند، کمک کند.

از مشاوره طلاق چه انتظاری دارید

از مشاور طلاق چه انتظاری دارید؟

بعضی از افراد ممکن است از ترس اینکه مشاور آن ها را به عقب برگرداند، برای حضور در  جلسات مشاوره طلاق مردد هستند. آن ها همچنین ممکن است فکر کنند که درمانگر درباره آن ها قضاوت خواهد کرد. به هر حال، این چنین نیست. مشاوران طلاق آموزش می بینند که بدون تعصب گوش دهند و در هر شرایطی با شما همدلی کنند. اگر هنگام طلاق به دنبال مشاوره هستید، آن ها شما را مجبور به بررسی مجدد روابط نمی کنند.

در حقیقت، مشاور طلاق می تواند در روند طلاق از جمله تدارکات، تصمیم گیری و نتایج عاطفی از دست دادن رابطه، به هر دو طرف کمک کند. آن ها همچنین می توانند به طرفین کمک کنند تا ابزارها و مهارت های لازم برای تعریف مجدد روابط خود و همچنین تعامل سالم پس از نهایی شدن طلاق را داشته باشند. با این حال هر یک از طرفین باید یاد بگیرند که زندگی موفق و تحقق بخشیدن به زندگی خود را بعد از طلاق پیش ببرند.

حتی می توانید به صورت آنلاین و تلفنی با یک درمانگر در کلینیک پیروزی ملاقات کنید. درمان آنلاین ممکن است گزینه خوبی برای زوجین باشد که هنوز هم باید برای حل مسائل در روابط خود وقت بگذارند.

در مشاوره طلاق چه می گویند؟

در مشاوره طلاق چه می گویند؟

همانطور که قبلاً بحث شد، درمانگران عموماً منابع بزرگی هستند که به محرمانه قسم خورده اند ; این بدان معناست که هرچه در مورد دلایل طلاق صحبت می کنید، مانند راز باقی می ماند. فایده مشاوره طلاق از صحبت کردن صادقانه و با اندیشه در مورد افکار، احساسات و چالش های شما ناشی می شود.

مشاوره آنلاین یا تلفنی کلینیک پیروزی نیز می تواند ابزار مفیدی برای کسانی باشد که در یک روش درمانی حضوری احساس ناراحتی می کنند. به عنوان مثال، کسانی که با اضطراب اجتماعی دست و پنجه نرم می کنند، ممکن است در انجام جلسات درمانی، در آسایش خانه خود راحت باشند.

مشاور طلاق یک درمانگر خبره است که به زوج هایی که قصد طلاق را دارند کمک می کند. آنها در جدایی و طلاق ازدواج به دو مفهوم عاطفی و ملموس بسیار آشنا و با تجربه هستند. این می تواند شامل مشاوره قبل و بعد از طلاق باشد، و ممکن است شامل مشاوره طولانی مدت برای انجام نتایج طلاق باشد.

آنها ممکن است در یک محیط خصوصی، در یک مرکز مشاوره کار کنند، یا ممکن است به صورت مشاوره طلاق تلفنی و آنلاین و حضوری در تهران تمرین کنند. آن‌ها برای کمک به ارائه بهترین نتیجه طلاق ممکن هستند، و می‌توانند توصیه‌ها و استراتژی‌هایی برای انجام این کار ارائه دهند. یک مشاور طلاق جلساتی را با زوجین برگزار می کند تا دلایل طلاق آنها را به درستی درک کند و وضعیت را ارزیابی کند. اگر در طول مشاوره، مشاور به زوج کمک کند تا بفهمند طلاق بهترین گزینه است، او از زوجین در طول فرآیند طلاق حمایت می‌کند – تدارکات، تصمیم‌گیری و انتقال، به آنها کمک می‌کند زندگی فردی خود را بعد از طلاق از نو شروع کنند.

مشاوران طلاق می توانند از طریق بحث، آموزش مهارت های مقابله ای، بهبود مراقبت از خود، راهنمایی در توسعه یک برنامه زندگی جدید و موارد دیگر به افراد کمک کنند. بنابراین، هنگام انتخاب یک مشاور طلاق، در نظر داشته باشید که به چه نوع اهدافی امیدوار هستید برسید. برای یافتن یک درمانگر طلاق خوب، قطعاً باید به دنبال فردی باشید که در طلاق تخصص داشته باشد. چه به صورت آنلاین مشاوره دریافت کنید و چه در منطقه خود، می توانید مطمئن باشید که تمام درمانگران طلاق در موضوعات مرتبط با طلاق ازدواج و جدایی مهارت دارند.

انواع مشاوره طلاق

انواع مشاوره طلاق

مشاوره طلاق گاهی بین مشاوره قبل از طلاق و مشاوره پس از طلاق تقسیم می شود. مشاوره قبل از طلاق از جهات مختلفی قابل استفاده است. برخی از زوجین ممکن است تصمیم بگیرند که در تصمیم نهایی برای طلاق در آن شرکت کنند. مشاور می تواند به هر دو طرف کمک کند تا از نظر همه نظر در مورد آنچه می خواهند بحث کنند. مشاوره قبل از طلاق همچنین می تواند به زوجین کمک کند تا یاد بگیرند که چگونه در طی مراحل طلاق ارتباط برقرار کنند. هدف این است که هر دو طرف بتوانند با یکدیگر کنار بیایند.

 • مشاوره قبل از طلاق

مشاوره طلاق قبل از طلاق برای زوجینی که فرزند دارند بسیار مفید است. در مورد چگونگی تأثیر طلاق عاطفی و طلاق رسمی در خانواده می تواند نگرانی های بسیاری وجود داشته باشد. مشاوران می توانند در مورد طلاق زوجین به بحث و گفتگو بپردازند و تصمیم بگیرند که چه موقع فرزندان را در مورد آن مطلع کنند و چگونه مسائل خود را برای آن ها توضیح دهند. این می تواند به کاهش اثرات آسیب زای احتمالی که طلاق در کودکان بوجود می آورد، کمک کند.

گذشته از اینکه فقط نحوه اطلاع رسانی به کودکان را بفهمیم، مشاوره قبل از طلاق همچنین می تواند به زوجین کمک کند تا در مورد نحوه اطلاع به اعضای خانواده، دوستان و سایر علاقه مندان کمک کند. علاوه بر این، مشاوره قبل از طلاق می تواند به زوجین کمک کند تا سایر تدارکات را مرتب کنند، مانند اینکه در یک تجارت یا اموال مشترک هستند. حتی بیشتر، این روند به طرفین کمک می کند تا درباره احساسات و عواطفی که ممکن است داشته باشند، بحث کنند.

 • مشاوره پس از طلاق

گزینه دیگر مشاوره پس از طلاق است. با این حال، می تواند علاوه بر مشاوره قبل از طلاق نیز مورد استفاده قرار گیرد. بیشتر اوقات، مردم هنگامی که با روند طلاق و تلاش برای آسانتر کردن روند کار دست و پنجه نرم می کنند، این امر را جستجو می کنند. از این گذشته، روند طلاق پایان یک رابطه طولانی مدت است. تعریف مجدد رابطه خود پس از آن برای دو نفر ممکن است دشوار باشد. غالباً احساسات زیادی برای هر طرف برای مرتب کردن وجود دارد. مشاوره پس از طلاق می تواند با یک مشاور آموزش دیده فضای خنثی ایجاد کند، جایی که طرفین می توانند صحبت کنند و اوضاع را بهبود بخشند. همچنین به طرفین فرصت می دهد تا درباره احساسات خود بحث کنند. این روند می تواند به طرفین کمک کند تا ارتباطات خود را بهبود بخشند، با تعامل مدنی تر و همسری بهتر همکاری کنند.

لازم به ذکر است که مشاوره قبل و بعد از طلاق می تواند به صورت یک جفت یا به صورت جداگانه انجام شود. در برخی موارد، دو طرف طلاق ممکن است برای بحث و گفتگو به آن فضای نیاز داشته باشند. در موارد دیگر، ممکن است یک یا هر دو طرف به مشاوره بپردازند تا از این طریق درباره احساسات خود صحبت کنند و هویت خود را بعد از طلاق دریابند. این امر به ویژه در مورد افراد مطلقه پس از روابط بسیار طولانی مدت صادق است.

مزایای مشاوره طلاق

مزایای مشاوره طلاق

مشاوره طلاق می تواند مزایای زیر را برای شما فراهم کند:

 • تکنیک هایی برای مدیریت بهتر احساسات منفی و برطرف کردن تعارضات (که اگر فرزندان خود را به عنوان همدرد داشته باشید) از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 • راهنمایی را به عنوان گزینه طلاق در نظر بگیرید و در مورد آینده ازدواج خود تصمیم بگیرید (اگر هنوز تصمیمی نگرفته اید)
 • زمان رسیدگی به مسائل حل نشده قبل از راه های جداگانه و فراهم کردن پایه ای مثبت برای شروع فصل بعدی زندگی
 • این شانس برای درک بهتر چه چیزی در روابط نادرست است و چگونگی یادگیری از آن برای موفقیت بیشتر در روابط آینده
 • چشم انداز بیرونی برای اطمینان از شنیده شدن هر دو طرف از مسائل و اینکه هیچ کس احساس نمی کند که انگار نظرات و احساسات آن ها از اهمیت کمتری برخوردار است.
 • مشاوره طلاق در درک این موضوع که زندگی پس از طلاق ادامه می یابد و نکاتی برای انتقال به زندگی جدید جدید دارد، کمک می کند.

خدمات تخصصی مرکز مشاوره طلاق کلینیک پیروزی

خدمات تخصصی مرکز مشاوره طلاق کلینیک پیروزی در تهران

هنگامی که شما نیاز به کمک دارید، به خودتان مدیون هستید که ببینید چه چیزی می تواند به شما کمک کرده و بهترین تصمیم را بگیرید. واسطه گری و همکاری بخشی از فرایند ضروری است و همچنین به انتقال نقش های تازه کار شما به چیزی که همه با آن زندگی می کنند کمک خواهد کرد. با مشاوره مناسب می توانید بدون نیاز به درگیری در دادگاه و بدون ناراحت کردن بچه ها و خودتان با هم کنار بیایید. وقتی یاد می گیرید که چگونه با یکدیگر صحبت کنید و احساسات خود را پردازش کنید، می توانید با آرامش مشترک زندگی کنید و به جلو بروید.

اگر به مشاوره خانواده و مشاوره طلاق نیاز دارید، می توانید به کلینیک پیروزی اعتماد کنید. آن ها مشاوران مجاز و متخصص را تهیه کرده اند که آماده و مایل به کمک به شما هستند. این یک همکاری آنلاین، تلفنی و حضوری است، به این معنی که می توانید با یک مشاور در محل کار یا هر کجا که احساس راحتی کنید، صحبت کنید. در مورد درمان آنلاین و تلفنی، در مقایسه با درمان حضوری، تنوع و تطبیق پذیری بسیار بیشتری وجود دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت مشاوره طلاق با مشاوران کلینیک با شماره های 02177410792 ، 02177431649  ، 02177431523 ، 09203855016  تماس بگیرید.” در صورت نیاز به مشاوره طلاق رایگان با ما در میان بگذاریدتا از طریق راهنمایی و بهزیستی مشاوره طلاق به مشاوره بپردازید و یا از سامانه مشاوره طلاق پیگیری کنید.

بهترین مشاوره طلاق را در کلنیک پیروزی تجربه کنید

انجام مشاوره طلاق در این مرکز مراحلی دارد که سبب می شود که :

 • شما در طول برگذاری جلسات طلاق دیگر دچار ابهام نشوید
 • تصمیم گیری های صحیح داشته باشید
 • دیدتان نسبت به مسائل زناشویی تغییر کند
 • و…

این درست است که این مشاوره در طلاق توافقی اجباری می باشد ولی ما به شما این پیشنهاد را می دهیم که حتما قبل از هر نوع طلاقی با مراکز مشاوره تماس حاصل فرمایید یا اگر برایتان مقدور نیست به صورت آنلاین با این مراکز ارتباط برقرار نمایید تا بتوانید در آخر یک تصمیم درست برای زندگی مشترکتان بگیرید.

مشاوره طلاق چند جلسه است و چه مدت طول می کشد؟

مشاوره طلاق چند جلسه است و چه مدت طول می کشد؟

مدت زمانی  که برای جلسات مشاوره تعیین می شود چیزی حدود 45 تا 60 دقیقه است که بسته به نوع مشکلات متغیر است. برای تعیین تعداد جلسات مشاوره نیز موارد بسیاری از جمله نوع مشکل، وجود فرزند و درگیر بودن خانواده ها و … تاثیر گزار است. در بیشتر مواقع چیزی حدود 12 جلسه به زوجین پیشنهاد می شود که به مشاورین طلاق مراجعه نمایند. در بیشتر مواقع جلسات مشاوره 2 بار در هفته به انجام می سد که باز هم این مورد نیاز به توافق زوجین دارد.

هزینه مشاوره طلاق چقدر است؟

هزینه مشاوره طلاق

با توجه به اینکه اکثر مشاوران زوج حرفه ای جلسات 60 دقیقه ای را برای زوجین ارائه می دهند، این بدان معناست که برای هر جلسه مشاوره زوجین یک ساعت اتخاذ گردد. در این مدت شما می توانید از دانش متخصصین مشاور برخوردار شوید. اما هزینه های مشاورین متفاوت است. همچنین به یاد داشته باشید که به بیش از یک جلسه نیاز دارید. در عمل مشاوره زوجین، ما معمولاً توصیه می کنم که زوج ها حداقل 3 ماه از درمان مداوم یا 12 هفته استفاده کنند. این به ما فرصت کافی می دهد تا ما فرصت های کافی برای کشف مبارزات روابط شما و تلاش برای یافتن راه حل داشته باشیم.

البته هزینه مشاوره زوجین بسته به موقعیت مکانی، سطح تجربه، نوع مشاور و سایر عوامل به میزان زیادی متفاوت است. شما عزیزان می توانید برای آگاهی از آخرین هزینه مشاوره طلاق کلینیک پیروزی، با شماره تلفن های درج شده تماس حاصل نموده و از وضعیت قیمت ها آگاه شوید.

اما آیا واقعاً به مشاوره طلاق نیاز دارم؟

احتمالا. اگر مطمئن نیستید که آیا مشاوره طلاق برای شما مناسب است، نشانه هایی وجود دارد که می تواند شما را در مسیر درست راهنمایی کند. به طور خاص، علائم هشدار دهنده ای وجود دارد که ممکن است نشان دهد شما به کمک حرفه ای نیاز دارید. این علائم از خفیف تا شدید متغیر است، و اگرچه همه افراد منحصربه‌فرد هستند، اما اینها نشانه‌های رایجی هستند که باید هنگام درخواست طلاق درمانی در نظر بگیرید.

 • مشکلات به خواب رفتن یا خواب ماندن در طول شب
 • بیزاری از خود یا احساس ناامیدی
 • احساس بی ارزشی برای عشق یا شادی
 • کاهش یا افزایش وزن ناگهانی و چشمگیر
 • گوشه گیری و انزوای اجتماعی
 • از دست دادن علاقه به فعالیت هایی که قبلاً از آنها لذت می بردید
 • خشم و عصبانیت غیر قابل کنترل
 • افسردگی مزمن
 • افکار و تلاش برای خودکشی

اضطراب یا نگرانی بیش از حد که در توانایی شما برای انجام فعالیت های روزمره اختلال ایجاد می کند.

برای کسانی که در جستجوی کمک حضوری تردید دارند، یک پلتفرم مرکز مشاوره طلاق تلفنی و آنلاین در تهران می‌تواند منبع فوق‌العاده‌ای برای درمان خصوصی و آنلاین باشد که می‌تواند طلاق را کمی آسان‌تر کند. همچنین زمانی که برنامه جدید خود را مدیریت می کنید و شاید ترتیبات زندگی را جدا می کنید، می تواند راحت باشد. بدون نیاز به برنامه ریزی برای زمان سفر، شما و شریک سابقتان می توانید با موانع کمتر به دنبال کمکی باشید که نیاز دارید. اگر به مشاوره طلاق علاقه مند هستید، راه های مختلفی برای انجام آن وجود دارد. اگر با سبک زندگی و برنامه شما مطابقت دارد، حتی می توانید با یک درمانگر به صورت آنلاین ملاقات کنید. درمان آنلاین ممکن است گزینه خوبی برای زوج‌های پرمشغله‌ای باشد که در مناطق دورافتاده زندگی می‌کنند یا برای رفت‌وآمد با مشکل مواجه هستند.

روش‌های رایجی که در مشاوره طلاق مورد استفاده قرار می‌گیرند؟

در مشاوره طلاق از چندین تکنیک برای کمک به زوج‌ها برای حل مسائل زناشویی یا خاتمه رابطه بعد از طلاق استفاده می‌کنند. از جمله این تکنیک‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • درمان شناختی رفتاری

CBT یا درمان شناختی رفتاری برای رسیدن به اهداف خاص به منظور کمک به زوج‌هایی که با اختلافات زناشویی دست‌وپنجه نرم می‌کنند استفاده می‌شود. در رابطه با زوج‌هایی که تصمیم قطعی برای طلاق گرفته‌اند نیز از این تکنیک استفاده می‌شود تا طرفین بتوانند طرز فکر، احساس یا رفتار خود را تغییر دهند. زمانی که این نوع درمان توسط یک روان درمانگر حرفه‌ای و باتجربه انجام گیرد در تنظیم انتظارات زوجین از یکدیگر و یا رفع کمبود محبت و صمیمیت بینشان بسیار موثر واقع خواهد شد.

 • رابطه درمانی ایماگو

زوج درمانی ایماگو در جلسات مشاوره طلاق به زوجین کمک می‌کند تا با ایجاد ارتباطات قوی‌تر، تعارضات و کشمکش‌های بین یکدیگر را حل کنند. مخترعان این روش یعنی دکتر هارویل هندریکس و همسرش دکتر هلن لاکلی هانت دریافتند که زخم‌های دوران کودکی همچنان تا بزرگسالی زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این زخم‌ها، از جمله حس غفلت و احساس رها شدن، از جمله مسائل اساسی هستند که به تعارضات زناشویی کمک می‌کنند. روش زوج درمانی ایماگو به زوج‌ها کمک می‌کند تا از رنج و مشکلات گذشته را حل کرده و دید منفی، سرزنش و انتقاد از شریک زندگی خود را کنار گذاشته و درک و همدلی را بیشتر کنند. روش‌هایی چون روش گاتمن و درمان متمرکز بر راه‌حل از دیگر متدهای مورد استفاده در مشاوره طلاق با کمک روان درمانگر می‌باشد.

هر چند طلاق یکی از سخت‌ترین و تلخ‌ترین اتفاقاتی است که در زندگی هر شخصی ممکن است رخ دهد ولی گاها بهترین و تنهاترین راه برای خلاصی از مشکلات یک زندگی زناشوئی است، در صورتی که در این مسیر از کمک‌های مشاوره طلاق بهره ببرید قطعا از بروز برخی عوارض ناخواسته بعد از جدایی در امان خواهید ماند.

سوالات متداول مشاوره طلاق

سوالات متداول مشاوره طلاق

 • آیا مشاوره طلاق می تواند اوضاع را بدتر کند؟

اگرچه افراد به دنبال راه حلی برای رفع مشکلات خود می روند، اگر درست انجام نشود، ممکن است درمان اوضاع را بدتر کند. عوامل مختلفی وجود دارد که موفقیت مشاوره در ازدواج را تعیین می کند. روش های مختلفی وجود دارد که طلاق می تواند همه افراد را تحت تأثیر قرار دهد : زوج و حتی فرزندان والدین مطلقه. درمانگرانی که فاقد حرفه و تخصص هستند می توانند اوضاع را برای زوجینی که مشاوره طلاق را انتخاب می کنند، بدتر کند. درمان خوب باید در جهت تضمین بهترین ها برای هر دو طرف انجام شود، نه اینکه عیب های یک شریک بر دیگری را تشدید کند. صحبت جداگانه با درمانگران ممکن است بر نتیجه مشاوره تأثیر بگذارد زیرا ممکن است درمانگران نتوانند وضعیت را از زوایای مختلف مناسب ارزیابی کنند.

 • نشانه هایی که باید طلاق بگیرید چیست؟

تصمیم به طلاق هرگز آسان نیست، به خصوص اگر تلاش و وقت زیادی را صرف زندگی کرده باشید. هنگامی که کودکان درگیر هستند، ممکن است همه چیز مشکل برانگیز به نظر برسد. قبل از تصمیم گیری نهایی، ممکن است پیدا کردن یک درمانگر برای گفتگو در مورد وضعیت شما، به صورت جداگانه یا با همسرتان، مفید باشد. حتی اگر تصمیم دارید طلاق را پشت سر بگذارید، مشاوره طلاق ابزاری عالی برای اطمینان از  تصمیم درست برای طلاق است.

 • میزان موفقیت مشاوره در طلاق چیست؟

هدف از این مشاوره ها از جمله مشاورلاق تهران ، کمک به زوجین برای درک و بهبود پاسخ های عاطفی خود در رابطه با مسائل مربوط به ازدواجشان است. و این هدف در کمک به آن ها برای درک بهتر از یکدیگر است. پس از مشاوره میزان موفقیت زندگی زوجین به حدود 70٪ برسد. توجه به این نکته مهم است که یکی از بزرگترین عواملی که تعیین می کند مشاوره طلاق چگونه معلوم می شود مشاور طلاق است. وقتی زوج ها زود هنگام به دنبال مشاور طلاق هستند، شانس موفقیت بیشتر است.

مشاوره طلاق برای هر شخص یا زوجی سابق که طلاق می گیرند، مزایای بسیاری را ارائه می دهد. این کمک می کند تا دو نفر  که در یک وضعیت دشوار هستند، با یک شخص ثالث خنثی ارتباط برقرار کرده تا در فرآیند طلاق آن ها را راهنمایی کند. این می تواند به هر فردی که ممکن است با اثرات عاطفی این تغییر دست و پنجه نرم کند، کمک کند. مشاوران طلاق در کلینیک پیروزی  می توانند به افراد از طریق بحث، آموزش مهارت های مقابله، بهبود مراقبت از خود، راهنمایی در تهیه یک برنامه جدید زندگی کمک کنند.

Call Now Button