زمانی که شما تصمیم به طلاق گرفته اید ممکن است احساسات شما در تصمیم هایتان تاثیر بگذارند و برای رسیدن به روند دردناک طلاق، به حمایت نیاز داشته باشید. شاید از مشاوره طلاق چیزی نشنیده باشید. با این حال، بسیاری از زوج هایی که قرار است طلاق بگیرند استفاده از این منبع را برای کمک به آن ها در گذر از طلاق انتخاب می کنند. این یک ابزار عالی برای کمک به افراد است تا با وقایع استرس زا و تغییر دهنده زندگی روبرو شوند.

مشاوره طلاق

به طور کلی، مشاوره طلاق می تواند به افراد کمک کند تا با همه تغییرات عاطفی مرتبط با روند و نتایج طلاق در ارتباط باشند. اگر به دنبال این خدمات مفید هستید، خواندن را ادامه دهید تا در مورد طلاق و مشاوره طلاق اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مشاوره طلاق چیست؟

مشاوره طلاق چیست؟

مشاوره طلاق یک درمانگر معتبر است که وظیفه آن کمک به زوجینی است که تصمیم به طلاق می گیرند. آن ها ممکن است در چند جلسه خصوصی در کنار مشاور طلاق قرار بگیرند. مشاور با زوجین جلساتی برگزار می کند تا به درستی دلایل طلاق آن ها را بفهمد و ببیند چگونه می توان اوضاع را نجات داد. اگر در طول مشاوره، مشاور طلاق متوجه شود که طلاق بهترین گزینه است، در روند طلاق به زوجین کمک می کند، و به آن ها کمک می کند تا بعد از طلاق زندگی خود را دوباره آغاز کنند. همچنین می توانید با یک درمانگر بصورت آنلاین ملاقات کنید یا از مشاوره آنلاین استفاده کنید. در هنگام انتخاب یک درمانگر (درمانگر آنلاین)، باید این نکته را در نظر داشته باشید که به چه اهدافی می خواهید برسید. کلینیک پیروزی با کادری مجرب و فوق تخصص بصورت تلفنی و آنلاین و حضوری در یاری رساندن به شما آماده است. شما عزیزان می توانید با مراجعه به مشاورین کلینیک پیروزی به بهترین زندگی دلخواه خود دست پیدا کنید.

اهمیت مشاوره طلاق چیست و چه کمکی به شما می کند؟

اهمیت مشاوره طلاق چیست و چه کمکی به شما می کند؟

 

یک مشاور طلاق با مراجعه کنندگان همکاری می کند تا در روند طلاق به آن ها کمک کند. این می تواند شامل کار مشاوره قبل و بعد از طلاق باشد، و ممکن است شامل مشاوره طولانی مدت برای انجام نتایج طلاق باشد. مشاوره طلاق همچنین می تواند برخی از موارد منجر به طلاق احتمالی را امتحان و اصلاح کند. یافتن یک درمانگر در یک جلسه خصوصی و یا پیگیری درمان به صورت آنلاین امکان پذیر است.

در بیشتر موارد، درمانگران به ندرت طلاق را توصیه می کنند; حداقل، نه آشکارا. مشاور ابتدا  با زوجینی که به دنبال طلاق هستند وارد گفتگو می شود و سعی می کند ببیند آیا هنوز هم این ازدواج نجات می یابد یا خیر. بسیار نادر است که درمانگران به صراحت پیشنهاد می کنند که زوجین حتی در یک رابطه بد و زننده باید از طلاق استفاده کنند. با این وجود مشاور سعی خواهد کرد که بهترین تصمیم را اتخاذ کند، از هر دو طرف کمک بخواهد و سعی کند ببیند آیا این ازدواج نجات می یابد یا خیر.

از مشاوره طلاق چه انتظاری دارید؟

از مشاوره طلاق چه انتظاری دارید

 

بعضی از افراد ممکن است از ترس اینکه مشاور آن ها را به عقب برگرداند، برای حضور در  جلسات مشاوره طلاق مردد هستند. آن ها همچنین ممکن است فکر کنند که درمانگر درباره آن ها قضاوت خواهد کرد. به هر حال، این چنین نیست. مشاوران طلاق آموزش می بینند که بدون تعصب گوش دهند و در هر شرایطی با شما همدلی کنند. اگر هنگام طلاق به دنبال مشاوره هستید، آن ها شما را مجبور به بررسی مجدد روابط نمی کنند.

در حقیقت، مشاور طلاق می تواند در روند طلاق از جمله تدارکات، تصمیم گیری و نتایج عاطفی از دست دادن رابطه، به هر دو طرف کمک کند. آن ها همچنین می توانند به طرفین کمک کنند تا ابزارها و مهارت های لازم برای تعریف مجدد روابط خود و همچنین تعامل سالم پس از نهایی شدن طلاق را داشته باشند. با این حال هر یک از طرفین باید یاد بگیرند که زندگی موفق و تحقق بخشیدن به زندگی خود را بعد از طلاق پیش ببرند.

حتی می توانید به صورت آنلاین و تلفنی با یک درمانگر در کلینیک پیروزی ملاقات کنید. درمان آنلاین ممکن است گزینه خوبی برای زوجین باشد که هنوز هم باید برای حل مسائل در روابط خود وقت بگذارند.

در مشاوره طلاق چه می گویند؟

در مشاوره طلاق چه می گویند؟

 

همانطور که قبلاً بحث شد، درمانگران عموماً منابع بزرگی هستند که به محرمانه قسم خورده اند ; این بدان معناست که هرچه در مورد دلایل طلاق صحبت می کنید، مانند راز باقی می ماند. فایده مشاوره طلاق از صحبت کردن صادقانه و با اندیشه در مورد افکار، احساسات و چالش های شما ناشی می شود.

مشاوره آنلاین یا تلفنی کلینیک پیروزی نیز می تواند ابزار مفیدی برای کسانی باشد که در یک روش درمانی حضوری احساس ناراحتی می کنند. به عنوان مثال، کسانی که با اضطراب اجتماعی دست و پنجه نرم می کنند، ممکن است در انجام جلسات درمانی، در آسایش خانه خود راحت باشند.

انواع مشاوره طلاق

انواع مشاوره طلاق

 

مشاوره طلاق گاهی بین مشاوره قبل از طلاق و مشاوره پس از طلاق تقسیم می شود. مشاوره قبل از طلاق از جهات مختلفی قابل استفاده است. برخی از زوجین ممکن است تصمیم بگیرند که در تصمیم نهایی برای طلاق در آن شرکت کنند. مشاور می تواند به هر دو طرف کمک کند تا از نظر همه نظر در مورد آنچه می خواهند بحث کنند. مشاوره قبل از طلاق همچنین می تواند به زوجین کمک کند تا یاد بگیرند که چگونه در طی مراحل طلاق ارتباط برقرار کنند. هدف این است که هر دو طرف بتوانند با یکدیگر کنار بیایند.

 • مشاوره قبل از طلاق

مشاوره قبل از طلاق برای زوجینی که فرزند دارند بسیار مفید است. در مورد چگونگی تأثیر طلاق در خانواده می تواند نگرانی های بسیاری وجود داشته باشد. مشاوران می توانند در مورد طلاق زوجین به بحث و گفتگو بپردازند و تصمیم بگیرند که چه موقع فرزندان را در مورد آن مطلع کنند و چگونه مسائل خود را برای آن ها توضیح دهند. این می تواند به کاهش اثرات آسیب زای احتمالی که طلاق در کودکان بوجود می آورد، کمک کند. گذشته از اینکه فقط نحوه اطلاع رسانی به کودکان را بفهمیم، مشاوره قبل از طلاق همچنین می تواند به زوجین کمک کند تا در مورد نحوه اطلاع به اعضای خانواده، دوستان و سایر علاقه مندان کمک کند. علاوه بر این، مشاوره قبل از طلاق می تواند به زوجین کمک کند تا سایر تدارکات را مرتب کنند، مانند اینکه در یک تجارت یا اموال مشترک هستند. حتی بیشتر، این روند به طرفین کمک می کند تا درباره احساسات و عواطفی که ممکن است داشته باشند، بحث کنند.

 • مشاوره پس از طلاق

گزینه دیگر مشاوره پس از طلاق است. با این حال، می تواند علاوه بر مشاوره قبل از طلاق نیز مورد استفاده قرار گیرد. بیشتر اوقات، مردم هنگامی که با روند طلاق و تلاش برای آسانتر کردن روند کار دست و پنجه نرم می کنند، این امر را جستجو می کنند. از این گذشته، روند طلاق پایان یک رابطه طولانی مدت است. تعریف مجدد رابطه خود پس از آن برای دو نفر ممکن است دشوار باشد. غالباً احساسات زیادی برای هر طرف برای مرتب کردن وجود دارد. مشاوره پس از طلاق می تواند با یک مشاور آموزش دیده فضای خنثی ایجاد کند، جایی که طرفین می توانند صحبت کنند و اوضاع را بهبود بخشند. همچنین به طرفین فرصت می دهد تا درباره احساسات خود بحث کنند. این روند می تواند به طرفین کمک کند تا ارتباطات خود را بهبود بخشند، با تعامل مدنی تر و همسری بهتر همکاری کنند.

لازم به ذکر است که مشاوره قبل و بعد از طلاق می تواند به صورت یک جفت یا به صورت جداگانه انجام شود. در برخی موارد، دو طرف طلاق ممکن است برای بحث و گفتگو به آن فضای نیاز داشته باشند. در موارد دیگر، ممکن است یک یا هر دو طرف به مشاوره بپردازند تا از این طریق درباره احساسات خود صحبت کنند و هویت خود را بعد از طلاق دریابند. این امر به ویژه در مورد افراد مطلقه پس از روابط بسیار طولانی مدت صادق است.

مزایای مشاوره طلاق

مزایای مشاوره طلاق

 

مشاوره طلاق می تواند مزایای زیر را برای شما فراهم کند:

 • تکنیک هایی برای مدیریت بهتر احساسات منفی و برطرف کردن تعارضات (که اگر فرزندان خود را به عنوان همدرد داشته باشید) از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 • راهنمایی را به عنوان گزینه طلاق در نظر بگیرید و در مورد آینده ازدواج خود تصمیم بگیرید (اگر هنوز تصمیمی نگرفته اید)
 • زمان رسیدگی به مسائل حل نشده قبل از راه های جداگانه و فراهم کردن پایه ای مثبت برای شروع فصل بعدی زندگی
 • این شانس برای درک بهتر چه چیزی در روابط نادرست است و چگونگی یادگیری از آن برای موفقیت بیشتر در روابط آینده
 • چشم انداز بیرونی برای اطمینان از شنیده شدن هر دو طرف از مسائل و اینکه هیچ کس احساس نمی کند که انگار نظرات و احساسات آن ها از اهمیت کمتری برخوردار است.
 • مشاوره طلاق در درک این موضوع که زندگی پس از طلاق ادامه می یابد و نکاتی برای انتقال به زندگی جدید جدید دارد، کمک می کند.

خدمات تخصصی مرکز مشاوره طلاق کلینیک پیروزی

خدمات تخصصی مرکز مشاوره طلاق کلینیک پیروزی

 

هنگامی که شما نیاز به کمک دارید، به خودتان مدیون هستید که ببینید چه چیزی می تواند به شما کمک کرده و بهترین تصمیم را بگیرید. واسطه گری و همکاری بخشی از فرایند ضروری است و همچنین به انتقال نقش های تازه کار شما به چیزی که همه با آن زندگی می کنند کمک خواهد کرد. با مشاوره مناسب می توانید بدون نیاز به درگیری در دادگاه و بدون ناراحت کردن بچه ها و خودتان با هم کنار بیایید. وقتی یاد می گیرید که چگونه با یکدیگر صحبت کنید و احساسات خود را پردازش کنید، می توانید با آرامش مشترک زندگی کنید و به جلو بروید.

اگر به مشاوره خانواده و مشاوره طلاق نیاز دارید، می توانید به کلینیک پیروزی اعتماد کنید. آن ها مشاوران مجاز و متخصص را تهیه کرده اند که آماده و مایل به کمک به شما هستند. این یک همکاری آنلاین، تلفنی و حضوری است، به این معنی که می توانید با یک مشاور در محل کار یا هر کجا که احساس راحتی کنید، صحبت کنید. در مورد درمان آنلاین و تلفنی، در مقایسه با درمان حضوری، تنوع و تطبیق پذیری بسیار بیشتری وجود دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت مشاوره طلاق با مشاوران کلینیک با شماره های 02177410792 ، 02177431649  ، 02177431523 ، 09203855016  تماس بگیرید.

مشاوره طلاق چند جلسه است و چه مدت طول می کشد؟

مشاوره طلاق چند جلسه است و چه مدت طول می کشد؟

مدت زمانی  که برای جلسات مشاوره تعیین می شود چیزی حدود 45 تا 60 دقیقه است که بسته به نوع مشکلات متغیر است. برای تعیین تعداد جلسات مشاوره نیز موارد بسیاری از جمله نوع مشکل، وجود فرزند و درگیر بودن خانواده ها و … تاثیر گزار است. در بیشتر مواقع چیزی حدود 12 جلسه به زوجین پیشنهاد می شود که به مشاورین طلاق مراجعه نمایند. در بیشتر مواقع جلسات مشاوره 2 بار در هفته به انجام می سد که باز هم این مورد نیاز به توافق زوجین دارد.

هزینه مشاوره طلاق چقدر است؟

هزینه مشاوره طلاق چقدر است؟

 

با توجه به اینکه اکثر مشاوران زوج حرفه ای جلسات 60 دقیقه ای را برای زوجین ارائه می دهند، این بدان معناست که برای هر جلسه مشاوره زوجین یک ساعت اتخاذ گردد. در این مدت شما می توانید از دانش متخصصین مشاور برخوردار شوید. اما هزینه های مشاورین متفاوت است. همچنین به یاد داشته باشید که به بیش از یک جلسه نیاز دارید. در عمل مشاوره زوجین، ما معمولاً توصیه می کنم که زوج ها حداقل 3 ماه از درمان مداوم یا 12 هفته استفاده کنند. این به ما فرصت کافی می دهد تا ما فرصت های کافی برای کشف مبارزات روابط شما و تلاش برای یافتن راه حل داشته باشیم.

البته هزینه مشاوره زوجین بسته به موقعیت مکانی، سطح تجربه، نوع مشاور و سایر عوامل به میزان زیادی متفاوت است. شما عزیزان می توانید برای آگاهی از آخرین هزینه مشاوره طلاق کلینیک پیروزی، با شماره تلفن های درج شده تماس حاصل نموده و از وضعیت قیمت ها آگاه شوید.

سوالات متداول مشاوره طلاق

سوالات متداول مشاوره طلاق

 

 • آیا مشاوره طلاق می تواند اوضاع را بدتر کند؟

اگرچه افراد به دنبال راه حلی برای رفع مشکلات خود می روند، اگر درست انجام نشود، ممکن است درمان اوضاع را بدتر کند. عوامل مختلفی وجود دارد که موفقیت مشاوره در ازدواج را تعیین می کند. روش های مختلفی وجود دارد که طلاق می تواند همه افراد را تحت تأثیر قرار دهد : زوج و حتی فرزندان والدین مطلقه. درمانگرانی که فاقد حرفه و تخصص هستند می توانند اوضاع را برای زوجینی که مشاوره طلاق را انتخاب می کنند، بدتر کند. درمان خوب باید در جهت تضمین بهترین ها برای هر دو طرف انجام شود، نه اینکه عیب های یک شریک بر دیگری را تشدید کند. صحبت جداگانه با درمانگران ممکن است بر نتیجه مشاوره تأثیر بگذارد زیرا ممکن است درمانگران نتوانند وضعیت را از زوایای مختلف مناسب ارزیابی کنند.

 • نشانه هایی که باید طلاق بگیرید چیست؟

تصمیم به طلاق هرگز آسان نیست، به خصوص اگر تلاش و وقت زیادی را صرف زندگی کرده باشید. هنگامی که کودکان درگیر هستند، ممکن است همه چیز مشکل برانگیز به نظر برسد. قبل از تصمیم گیری نهایی، ممکن است پیدا کردن یک درمانگر برای گفتگو در مورد وضعیت شما، به صورت جداگانه یا با همسرتان، مفید باشد. حتی اگر تصمیم دارید طلاق را پشت سر بگذارید، مشاوره طلاق ابزاری عالی برای اطمینان از  تصمیم درست برای طلاق است.

 • میزان موفقیت مشاوره در طلاق چیست؟

هدف از این مشاوره ها کمک به زوجین برای درک و بهبود پاسخ های عاطفی خود در رابطه با مسائل مربوط به ازدواجشان است و این هدف در کمک به آن ها برای درک بهتر از یکدیگر است. پس از مشاوره میزان موفقیت زندگی زوجین به حدود 70٪ برسد. توجه به این نکته مهم است که یکی از بزرگترین عواملی که تعیین می کند مشاوره طلاق چگونه معلوم می شود مشاور طلاق است. وقتی زوج ها زود هنگام به دنبال مشاور طلاق هستند، شانس موفقیت بیشتر است.

خلاصه و جمع بندی

مشاوره طلاق برای هر شخص یا زوجی سابق که طلاق می گیرند، مزایای بسیاری را ارائه می دهد. این کمک می کند تا دو نفر  که در یک وضعیت دشوار هستند، با یک شخص ثالث خنثی ارتباط برقرار کرده تا در فرآیند طلاق آن ها را راهنمایی کند. این می تواند به هر فردی که ممکن است با اثرات عاطفی این تغییر دست و پنجه نرم کند، کمک کند. مشاوران طلاق می توانند به افراد از طریق بحث، آموزش مهارت های مقابله، بهبود مراقبت از خود، راهنمایی در تهیه یک برنامه جدید زندگی کمک کنند.

Call Now Button