مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج یک موضوع متداول است که زوجین تازه متعهد با آن روبرو هستند. مشاوره قبل از ازدواج، همانطور که با این اصطلاح مشخص شده است، قبل از ازدواج بین یک زوج انجام می شود تا از این طریق بتوانند پایه و اساس محکمی برای روابط پیش رو داشته باشند. در کلینیک پیروزی بهترین مشاوران گرد هم آمده اند تا شما عزیزان بتوانید راهی سالم برای ازدواج پیدا کنید.

مشاوره قبل از ازدواج چست و چرا مهم است؟

مشاوره قبل از ازدواج نوعی از روش درمانی است که برای کمک به زوجین آمادگی خود را برای ازدواج فراهم می کند. این کار با کمک به شرکا برای شناسایی موضوعات در روابط و تجهیز آن ها به مهارت های لازم برای کار از طریق درگیری های حال و آینده انجام می شود. زوج ها نیازها، ترجیحات و انتظارات فردی خود را در مورد ازدواج ابراز می کنند و یاد می گیرند اختلافات را به روش هایی که دو طرف رضایت بخش هستند حل کنند.

آیا مشاوره پیش از ازدواج نیاز است؟

اگر می خواهید دقیقاً بدانید که وارد چه نوع زندگی خواهید شد مشاوره قبل از ازدواج بسیار توصیه می شود. مردم یاد می گیرند که چگونه با شرکای خود ارتباط برقرار کنند و  اهداف زندگی، خواسته ها و نیازهای آن ها در همسویی با شرکای خود است. مشاوره قبل از ازدواج می تواند به هر دو شرکت کننده بینش رفتار شریک زندگی خود را در یک ازدواج نشان دهد.

مزایای مشاوره قبل از ازدواج

مزایای مشاوره پیش از ازدواج

 

بسیاری از مزایای درمان قبل از ازدواج شامل موارد زیر است:

 • به ساخت و تقویت مهارت های حل و فصل تعارض کمک می کند : مهارت های حل تعارض برای یک ازدواج سالم بسیار مهم است. قبل از ازدواج به زوجین راهی برای شناسایی درگیری های احتمالی و چگونگی رشد مهارت های لازم برای دستیابی به نبردهای سخت ارائه می دهد.
 • موضوعات را زود تشخیص می دهد : انتظارات مختلف تأثیر فاجعه بار در بیشتر ازدواج ها دارد. ازدواج درمانی به زوجین در تعیین و گفتگو درباره انتظاراتشان در اوایل کمک می کند. اگر زوج انتظارات متفاوتی دارند، پس مشاور می تواند با آن ها همکاری کند تا راه های مقابله با آن اختلافات را مشخص کند.
 • به زوجین كمك می كند تا از نارضایتی خودداری كنند : وقتی زوجین معتقدند كه دیگر عاشق نیستند، معمولاً به سادگی اجازه می دهند كه در این رابطه خشمگین شوند. نارضایتی برای خوشبختی سمی است، و در دوران قبل از ازدواج، زوجین روش های جلوگیری از این نوع سم عاطفی را یاد می گیرند.

بهترین زمان مناسب برای شروع مشاوره قبل از ازدواج چه زمانی است؟

شما باید به محض شروع جدی در نظر گرفتن ازدواج، خانواده و روابط طولانی مدت، مشاوره قبل از ازدواج را شروع کنید. مزایای مشاوره قبل از ازدواج نامحدود است و به محض شروع فکر کردن در مورد ازدواج می توانید برای زوجینی که تصمیم به مشاوره گرفتن نگرفته اند، شما این موضوع را پیشنهاد کنید.

آیا مشاوره قبل از ازدواج در انتخاب زوج کمک می کند؟

آیا مشاوره پیش از ازدواج در انتخاب زوج کمک می کند؟

برای داشتن یک ازدواج درست و مطابق با اصول، لازم است به دو نکته مهم از جمله  انتخاب درست و ساختن و حفظ رابطه سالم توجه بسیار نمایید. مشاوره قبل از ازدواج به شما عزیزان کمک می کند تا با در نظر گرفتن این دو نکته مهم بتوانید بهترین تصمیمات را برای ازدواجتان اتخاذ نمایید. به تعبیری با افزایش آگاهی سبب می شود به تفاوت هایتان با طرف مقابل بیشتر توجه کرده و انتخاب صحیحی داشته باشید، همچنین مشاوره قبل از ازدواج شما را آماده می سازد تا بتوانید مشکلاتی که ممکن است برای شما پیش آید را مدیریت کنید.

با مشاوره قبل از ازدواج چه نکاتی را می توان یاد گرفت؟

با مشاوره قبل از ازدواج چه نکاتی را می توان یاد گرفت؟

 

مشاوره قبل از ازدواج طیف گسترده ای از موضوعات، از جمله این موضوعات را مورد توجه قرار می دهد:

1. برای انتخاب همسر بهتر است صبور باشید و تحقیقات لازم را بجا آورید.

2. ممکن است با سخت گیری و مخالفت خانواده طرف مقابل روبرو شوید در این هنگام می توانید به مشاورین قبل از ازدواج مراجعه نمایید.

3. برای با دوام بودن یک رابطه و گرفتن بهترین تصمیم بهتر است هم دختر و هم پسر به سوی کسی بروند که از تمامی لحاظ از جمله اقتصادی، فرهنگی، مذهبی و… شبیه  به هم هستند.

4. مشاورین ما سعی دارند به خانواده ها اختلافاتشان را متذکر شوند در این صورت است که خانواده ها در آینده بهتر می توانند با مسائل مختلف روبرو شوند.

مشاوره پیش از ازدواج در کلینیک پیروزی به چه صورت است؟

باورهای غلطی که زوجین در مورد زندگی مشترک دارند سبب تعارضات مختلفی خواهد شد. مشاوره پیش از ازدواج در کلینیک پیروزی می تواند تمامی این تعارضات را مورد بررسی قرار دهد و به شما کمک کرده تا بهترین تصمیم را برای زندگی خود اتخاذ نمایید. کلینیک پیروزی با کادری مجرب و کارشناس همواره می کوشد بهترین نوع مهارت حل مشکلات را پیش روی شما عزیزان قرار دهد شما می توانید به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی با کارشناسان و مشاورین ما در ارتباط باشید.

ویژگی‌های کلینیک روانشناسی پیروزی

 • مشاوره تلفنی و حضوری و آنلاین
 • جلسات درمانی به‌ طور منظم
 • حفظ اطلاعات خصوصی مراجعه ‌کنندگان

در جلسات مشاوره قبل از ازدواج چه موضوعاتی مطرح می شود؟

در جلسات مشاوره پیش از ازدواج چه موضوعاتی مطرح می شود؟

 

مشاوره قبل از ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا روابط خود را قبل از ازدواج بهبود بخشند. از شما خواسته می شود تا درباره موضوعات مرتبط با ازدواج بحث کنید، مانند:

 • امور مالی
 • ارتباطات
 • اعتقادات و ارزش ها
 • نقش در ازدواج
 • محبت و رابطه جنسی
 • تمایل به بچه دار شدن
 • روابط خانوادگی
 • تصمیم گیری
 • برخورد با خشم
 • زمان صرف شده با هم

مشاوره قبل از ازدواج، به شرکاء کمک می کند تا توانایی خود در برقراری ارتباط، تعیین انتظارات واقع بینانه از ازدواج تعارض را بهبود بخشند. علاوه بر این، مشاوره قبل از ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا نگرش مثبتی در مورد کمک به هم داشته باشند.

به خاطر داشته باشید که شما ارزش ها، نظرات و تاریخ خود را به یک رابطه می آورید، و ممکن است همیشه آن ها مطابق با شریک زندگی شما نباشند. به عنوان مثال، سیستم های خانوادگی و عقاید مذهبی بسیار متفاوت است. بسیاری از زوج ها با داشتن نقش های مختلف برای رابطه و ازدواج، تربیت بسیار متفاوتی را تجربه کرده اند. بسیاری از افراد به این باور می رسند که نیازهای اجتماعی، مالی، جنسی و عاطفی خود را برآورده می کند و این همیشه اینگونه نیست. با بحث در مورد اختلافات و انتظارات قبل از ازدواج، شما و شریک زندگی تان می توانید در طول ازدواج بهتر و همدیگر را بهتر درک و پشتیبانی کنید.

تعداد جلسات و مراحل مشاوره قبل از ازدواج

تعداد جلسات و مراحل مشاوره پیش از ازدواج

برای تعیین مدت مشاوره قبل از ازدواج، مدت تعیین شده ای وجود ندارد. بستگی به مشکلات شما دارد که چه مدت شما و شریک زندگی تان قبل از ازدواج مشاوره می گیرید. مشاوره می تواند با پرداختن به چالش های متداول زناشویی پیش از بروز ازدواج، به زوجین کمک کند تا برای موفقیت در ازدواج آماده شوند. مشاوره قبل از ازدواج معمولاً توسط مجوزهای ازدواج و خانواده انجام می شود. زوج ها به طور معمول برای پنج تا هفت جلسه مشاوره قبل از ازدواج با یک درمانگر ملاقات می کنند. جلسات آنلاین کمک می کند تا روند کار ساده تر شود و به صورت انحصاری یا همراه با جلسات حضوری قابل استفاده باشد. کلینیک مشاوره و روانشناسی پیروزی همواره همراه شماست و در خدمات رسانی به شما طی مشاوره های آنلاین، حضوری و تلفنی همیشه آماده است.

هزینه مشاوره قبل از ازدواج چقدر است؟

خدمات مشاوره قبل از ازدواج می توانند نوسان زیادی داشته باشند. بسته به محلی که در آن زندگی می کنید، می توانید خدمات مشاوره رایگان و ارزان بگیرید. هزینه مشاوره قبل از ازدواج را از طریق شماره تلفن های درج شده در این صفحه می توان آگاه شد. می توانید خدمات مشاوره مقرون به صرفه قبل از ازدواج را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی در کلینیک پیروزی تجربه کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت مشاوره قبل از ازدواج با مشاوران کلینیک با شماره های 02177410792 ، 02177431649  ، 02177431523 ، 09203855016  تماس بگیرید.

سوالات متداول مشاوره قبل از ازدواج

 • مشاوره قبل از ازدواج چه کمکی می کند؟

مشاوره قبل از ازدواج مکالمه بین متخصص مشاوره ، شما و شریک زندگی شماست. در طول جلسات مشاوره قبل از ازدواج، شما، شریک زندگی و مشاور خود در مورد آنچه باعث می شود رابطه شما در مسیری درست حرکت کند صحبت می کنید. مشاوره به شما کمک می کند تا یک دید واقع بینانه از خود، شریک زندگی خود و روابط خود داشته باشید .

 • در مشاوره قبل از ازدواج چه سؤال هایی پرسیده می شود؟

مشاوره قبل از ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا قبل از ازدواج نقاط قوت و ضعف در رابطه خود را شناسایی کنند. مشاور قبل از ازدواج سؤالاتی راجع به زندگی شما، تاریخچه روابط و سایر سؤالات می پرسد تا در مورد شما و شریک زندگی خود بیاموزد.

 • آیا مشاوره قبل از ازدواج میزان طلاق را کاهش می دهد؟

تحقیقات نشان داده است که مشاوره قبل از ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا با پرداختن به مشکلات زناشویی میزان طلاق را کاهش دهند. زوج هایی که تصمیم می گیرند در مشاوره قبل از ازدواج شرکت کنند.

Call Now Button