مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی Academic advice عمدتاً برای ارائه کمک و راهنمایی به دانش‌آموزان در انتخاب صحیح در تحصیل اعم از برنامه‌های تحصیلی، آرزوهای شغلی، انتخاب رشته و تخصص و همچنین انتخاب دانشگاه بر اساس علایق و ترجیحاتشان ضرورت دارد.

تجربی یا علوم انسانی؟ مهندسی یا پزشکی؟ تحصیلات عالیه یا شغل؟ همه ما در یک مقطع زمانی، از این معمای پیچیده‌ انتخاب مسیر، عبور می کنیم.

در چند سال گذشته، بخش آموزش شاهد تحولات چشمگیری بوده است. نه تنها کیفیت آموزش بهبود یافته است، بلکه تعداد دوره های تخصصی ارائه شده در دانشگاه ها و دانشکده ها در سطوح مختلف در سراسر جهان نیز افزایش یافته است.
در چنین سناریویی، دانش‌آموزانی که به دنبال آموزش با کیفیت هستند، در میان حق انتخاب های گوناگون، سردرگم می شوند. اینجاست که ثابت می شود، مشاوره تحصیلی کمک بزرگی برای نوجوانان و جوانان است.

education-counseling

اگر چالش های تحصیلی را تجربه می کنید، تنها نیستید. بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان مطالب دروس را بیش از حد طاقت فرسا می دانند و یا نیاز به راهنمایی در مورد نحوه مطالعه خود دارند.
دانشجویان و دانش آموزانی که با یک مشاوره تحصیلی ملاقات می کنند، ابزارها و راهکارهای مشخصی را برای مقابله با این مشکلات یاد می گیرند.

مشاوره تحصیلی فرآیند مشاوره دانش آموزان در مورد مسائلی است که دانش آموزان ممکن است در طول دوران تحصیلی خود با آن مواجه شوند.
این مسائل ممکن است شامل توصیه هایی در مورد کلاس هایی باشد که باید برگزار شود، انتخاب های شغلی پس از فارغ التحصیلی، تدریس خصوصی، کمک های مالی و مشاوره شخصی.
مشاوره تحصیلی چیزی است که تقریباً در همه کالج ها و دانشگاه ها یافت می شود و بخش جدایی ناپذیر از زندگی دانشجویی در بسیاری از دانشگاه ها است.

“برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت مشاوره تحصیلی با شماره های 02177410792 ، 02177431649 ، 02177431523 ، 09203855016 تماس بگیرید.“
education-counseling-1

مشاوره تحصیلی Academic Advice می تواند به صورت گروهی یا فردی انجام شود. به عنوان مثال، تدریس خصوصی کل کلاس برای آمادگی برای امتحان یا مشاوره به یک دانش آموز در مورد موضوع خاصی که در درک آن مشکل دارند.
مشاوره عمومی می‌تواند به گروهی داده شود که در زمینه‌های مختلفی که می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی وارد شوند، مشاوره می‌دهند، در حالی که مشاوره به یک فرد ممکن است بیشتر برای آماده‌سازی آنها برای مصاحبه با یک کارفرمای خاص باشد.

سمیرا رحیمی نتیجه مشاوره تحصیلی در کلینیک پیروزی

result-edu

مشاوره تحصیلی و مشاوره شغلی فراتر از خدمات مشاوره ای دپارتمان تحصیلی شماست تا راهنمایی های خاصی را برای بهبود عملکرد تحصیلی ارائه دهد.

ضرورت استفاده از مشاوره تحصیلی

استفاده از مشاوره تحصیلی نقش مهمی در زندگی هر دانش آموز دارد زیرا به آنها کمک می کند تا در هر مرحله از سفر تحصیلی و حرفه ای خود تصمیمات آگاهانه بگیرند.
بسیاری از ما فکر می کنیم که در تلاش تحصیلی یا شغلی خود به هیچ راهنمایی حرفه ای نیاز نداریم، اما یک مربی مناسب در واقع می تواند زندگی شما را متحول کند. بیایید نگاهی به اهمیت مشاوره تحصیلی برای یک دانش آموز بیندازیم:

 • یافتن چیزی که به تحصیل یا دنبال کردن آن به عنوان شغل علاقه دارید
 • شفاف سازی اهداف تحصیلی
 • برداشتن گام های آگاهانه در جهت آرزوهای آموزشی
 • کمک به ایجاد یک برنامه شغلی بر اساس علایق و ترجیحات خود
 • یافتن گزینه های تحصیلی مناسب با بودجه شما
 • خود ارزیابی
 • کمک به مطمئن شدن در مورد انتخاب های تحصیلی
 • راهنمایی دانش آموزان برای رسیدن به آموزش رویایی خود

وظایف و نقش مشاوران در مشاوره تحصیلی

یک مشاور تحصیلی عمدتاً با دانش آموزان مدرسه و در محیط مدرسه کار می کند. بسیاری از مدارس مشاوران تحصیلی مخص دانش آموزان خود را دارند تا به دانش‌آموزان خود، به ویژه کودکان با نیازهای خاص، در یافتن شغل مناسب و انتخاب آگاهانه در تحصیل کمک کنند؛ علاوه بر این مشاوران تحصیلی به دانش‌آموزان در برخورد با مسائل شخصی مؤثر بر مسیر تحصیلی آنها نیز کمک می‌کنند.
برای حل چنین مسائلی، مشاور آموزشی با والدین یا سرپرست یا معلمان دانش آموز نیز در تعامل است تا به آنها در یافتن بهترین راه حل برای مشکلات دانش آموز کمک کند.

وظایف و نقش مشاوران در مشاوره تحصیلی

در زیر برخی از نقش ها و وظایف مشاوران تحصیلی، ذکر شده است:

 • به شما کمک می کند تا به اشتیاق خود و چیزهایی که در آنها مهارت دارید پی ببرید.
 • با استفاده از تجزیه و تحلیل SWOT، با نقاط ضعف و قوت تان آشنایتان می کند.
 • اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد و به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک می کند.
 • به شما کمک می کند تا چالش هایی را که احتمالاً سر راهتان قرار می گیرند پیش بینی کنید و به شما امکان می دهد از قبل برای آن آماده شوید.
 • باعث شفافیت افکار می شود و استرس مرتبط با شغل را کاهش می دهد.
 • فرصتی برای بهبود رفتار با کمک به شما در تشخیص صفات منفی می دهد.

چه کسانی نیاز به مشاور تحصیلی دارند؟

بی شک همه دانش آموزان در هر سطحی نیاز به دریافت مشاوره تحصیلی دارند. چراکه یک مشاور تحصیلی به دانش‌آموزان در زمینه تحصیل، پیشرفت شغلی و زندگی شخصی کمک می‌کند.
آنها از طریق ابزارهای مشاوره و روانشناسی که باعث پیشرفت و موفقیت دانش آموز می شود، از دانش آموزان پشتیبانی می کنند.

در چه مواردی باید به مشاور تحصیلی مراجعه کرد؟

در زیر لیستی از مواردی که باید به مشاور تحصیلی مراجعه کرد آورده شده است.

اگر برای درک علایق و نقاط قوت خود نیاز به کمک دارید

مشاوران علاقه و قدرت دانش آموزان را شناسایی می کنند و این به انتخاب رشته کمک می کند. مشاوران تحصیلی از آزمون‌های استعداد متفاوتی استفاده می‌کنند تا بینشی نسبت به مهارت‌ها و توانایی‌های شما داشته باشند.
این به آنها کمک می کند تا بفهمند چه رشته ای برای شما مناسب است.

اگر نیاز به درک سبک یادگیری خود دارید

مشاوران تحصیلی همچنین بهترین سبک های یادگیری را که به دانش آموز کمک می کند تا اطلاعات را درک کند، شناسایی می کنند.
آن سبک یادگیری که به شما کمک نکند اطلاعات را به خاطر بسپارید، برای شما مفید نخواهد بود. بنابراین دانستن سبک یادگیری مناسب به شما کمک می کند تا درس ها به راحتی درک کنید و به خاطر بسپارید.

اگر نیاز به راهنمایی های شغلی دارید

راهنمایی شغلی برای دانش آموزان و بزرگسالان یکی از بهترین راه ها برای انتخاب مسیر شغلی مناسب است. با انبوهی از انتخاب‌های شغلی، مشاوره شغلی مناسب نقشی اساسی در تضمین انتخاب شغل مناسب ایفا می‌کند.
مشاوره صحیح نه تنها به فرد کمک می کند تا با انتخاب مسیر شغلی درست به سرعت در شغل خود رشد کند، بلکه فضای کافی برای یادگیری در زمینه مورد نظر را به او میدهد.

آیا مشاور تحصیلی می‌تواند دارو تجویز کند؟

مشاور تحصیلی صلاحیت لازم برای تجویز دارو را ندارد و در صورتیکه تشخیص دهد که دانش آموز با مشکل خاصی دست و پنجه نرم می کند که نیاز به دارو درمانی دارد، او را به یک متخصص اعصاب و روان ارجاع خواهد داد.

آیا مشاور تحصیلی می‌تواند دارو تجویز کند؟

هزینه مشاوره تحصیلی

هزینه مشاوره تحصیلی بسته به تخصص و تجربه مشاور متفاوت خواهد بود و نمی توان رقم دقیقی برای آن اعلام کرد؛ اما با توجه به تمام مزایای بالقوه یا که مراجعه به یک مشاور تحصیلی در روح و روان، آینده فردی و شغلی دانش آموز دارد، بی شک مراجعه برای مشاوره تحصیلی ارزش هزینه کردن را دارد.

انواع مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی

امروزه دریافت مشاوره آنلاین یا تلفنی به یک روش رایج رفع نیاز مشورت کردن تبدیل شده است و با توجه به صرفه جویی در وقت و زمان و گاها هزینه ها، مشاوره تحصیلی تلفنی، یک گزینه پرطرفدار برای اکثریت افراد است.

مشاوره تحصیلی رایگان تلفنی

در راستای ارتقای کیفیت و سلامت جامعه و با توجه به اهمیت دریافت مشاوره صحیح در آینده فردی و شغلی، برخی از سازمان ها اقدام به ارائه مشاوره تحصیلی رایگان تلفنی می کنند تا کودکان محروم یا کمتر برخوردار نیز بتوانند از مزایای دریافت راهنمایی اصولی برخوردار شوند.

مشاوره تحصیلی در متوسطه اول

مشاوره تحصیلی در متوسطه اول یک انتخاب ایده آل و هوشمند برای مدیریت استرس ناشی از تغییر مقطع و تغییر محیط است.
علاوه بر این یک گام مطمئن در جهت کمک به یافتن مسیر درست تحصیلی و شناسایی توانمندی های فردی برای تنظیم برنامه صحیح تحصیلی جهت حصول موفقیت نیز محسوب می شود.

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته در دوره متوسطه

بی شک یکی از مهمترین مراحل تحصیلی که تصمیم گیری در مورد آن نیاز به مشاوره تحصیلی دارد، مرحله انتخاب رشته است.
مشاوره تحصیلی انتخاب رشته در دوران متوسطه می تواند تعیین کننده مسیر شکوفایی فردی دانش آموز باشد.
اگر از مشاوره اصولی در این مقطع استفاده نشود طبعات آن می تواند دلسردی و دلزدگی از ادامه تحصیل یا سردرگمی باشد.

بهترین مشاوره تحصیلی در تمامی مقاطع

کلینیک پیروزی از ابتدایی تا دکتری جهت ارائه بهترین مشاوره تحصیلی رد تمام مقاطع تحصیلی همراه شماست. در این کلینیک کادری مجرب با دانش مشاوره اي بالا همراه شما هستند تا نقشه مسير موفقيت تحصيلي و شغلي فرزندانتان را با توجه به علايق و سلايق و روحيات آنها بچينند. در كلينيك پيروز در هر گام همراه شما خواهيم بود.

مشاوره تحصیلی کنکور

همانطور که می دانید کنکور برای تمامی کسانی که می خواهند ادامه تحصیل دهند امری بسیار مهم است و در واقع سرنوشت ما را تعیین خواهد کرد.
در واقع مشاوره تحصیلی کنکور سراسری می تواند در این مسیر کمک بسیاری به ما دهد. و ما را با شیوه های تست زنی، نحوه صحیح درس خواندن و مدیریت سرعت عمل آشنا سازد.
همان طور که می دانید داوطلبان کنکور سراسری در در تیر ماه هر سال به شدت با یکدیگر به مراقبت می پردازند. برای این که در کنکور موفق شوید و رتبه بالایی را کسب نمایید باید علاوه بر استفاده از منایع کنکور سراسری، استفاده از کتاب های آموزشی، نکات تست زنی و… با داشتن یک برنامه ریزی صحیح مطالعه و استفاده از راهنمایی های درست توسط یک مشاور مجرب راه رسیدن به موفقیت را آسان تر نمایید.

مشاوره تحصیلی دانشگاهی

همانطور که می دانید دانشگاه مقطعی است که ما برای اولین بار پا در آن می نهیم و با قوانین آن آشنایی نداریم و همین ممکن است باعث افت تحصیلی ما شود.
در این مواقع شما می توانید با مشاوره تحصیلی دانشگاهی در ارتباط بوده و دوباره با اوج موفقیت خود دست پیدا کنید.

مشاوره تحصیلی کنکور کاردانی به کارشناسی

دانشجویانی که از رشته های تحصیلی، ناپیوسته در دانشگاه را انتخاب کرده اند زودتر از دانشجویان کارشناسی پیوسته شانس این را دارند که نگاهی به علاقه خود و بازار کار و آینده شغلی رشته مورد نظرشان بیندازند.
آن ها می توانند با بهره گیری از مشاوره تحصیلی کنکور کاردانی به کارشناسی تمامی جوانب رشته تحصیلی خود را بررسی کرده و گام در مرحله بعدی دانشگاهی خود نهند.

مشاوره تحصیلی کنکور کارشناسی ارشد

شما می توانید با انتخاب مشاوره حصیلی کنکور کارشناسی ارشد اطلاعاتی دقیق در رابطه با انتخاب رشته و بازار کار بدست آورید.
برخی از رشته ها برای ورود به بازار کار تفاوت بسیاری بین مقاطع و مدرک شما قائل هستند پس شما می توانید با کمک گرفتن از یک مشاوره تحصیلی بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید.

مشاوره تحصیلی کنکور کارشناسی ارشد

مشاوره تحصیلی آزمون دکتری

برای آزمون دکتری بیشترین علت مشاوره تحصیلی نحوه آماده شدن برای آزمون است. مشاوره تحصیلی آزمون دکتری با بررسی و ذکر نقاط ضعف و قوت شما اطلاعات بسیار خوبی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

چرا به مشاور تحصیلی نیاز داریم؟

کشف استعدادهای خاص

همه افراد استعدادهایی دارند که با استفاده از آن ها، می توانند مسیر شغلی و آینده زندگی خود را تعیین کنند. اما مشکل اینجاست که همه افراد به تنهایی نمی توانند، استعداد و مهارت خاصی که خداوند در وجود آن ها قرار داده را کشف کنند.
در چنین شرایطی بهترین راه، کمک گرفتن از یک مشاور تحصیلی است. مشاور تحصیلی با بررسی تمام جوانب زندگی دانش آموز، استعدادهای او را شناسایی می کند و او را به سمت بهترین و قابل دسترس ترین هدف زندگی اش سوق می دهد.

روش های صحیح مطالعه

مطالعه درست و هدفمند، تکنیک های خاصی دارد. متاسفانه بیشتر دانش آموزان و دانشجویان از این تکنیک ها مطلع نیستند و به بدترین روش ها درس می خوانند.
این عده از دانش آموزان با کمک یک مشاور می توانند بهترین نتیجه را از مطالعات خود دریافت کنند.

اضطراب امتحان

بعضی دانش آموزان در زمان امتحانات اضطراب غیرقابل کنترلی دارند. این اضطراب باعث می شود آن ها تمرکز خود را از دست بدهند و نتایج نامناسبی در آزمون خود کسب کنند.
اما یک مشاور تحصیلی خوب به آن ها کمک می کند تا دلایل اضطراب خود را مشخص کنند و با راه حل هایی عالی در صدد رفع آن ها برآیند.
به این صورت دانش آموزان می توانند امتحانات خود را نیز به بهترین نحو پاس کنند.

مزیت مشاوره تحصیلی چیست و چه کاربردی دارد؟

استراتژی های مشاوره تحصیلی را برای برنامه های درسی بشناسید و بکار ببرید.

 • عوامل روانشناختی مؤثر بر یادگیری دانش آموزان را ارزیابی می کنند
 • مداخلات طراحی شده برای کمک به دانشجویان در غلبه بر موانع یادگیری و تقویت رویکردهای یادگیری برای بهبود عملکرد تحصیلی خود
 • تئوری های پیشرفت دانشجویی را در مشاوره تحصیلی بشناسید و به کار بگیرید
 • تئوری های پیشرفت شغلی و ساختارهای مرتبط را برای کمک به دانشجویان در برنامه ریزی تحصیلی و شغلی خود بشناسید و بکار بگیرید
 • تأثیر عوامل فرهنگی در رابطه با مشاوره و محتوای مشاوره با دانشجویان را درک می شود
 • نیازها و خصوصیات گروه های خاص دانش آموزان توسط مشاوران درک می شود (به عنوان مثال ، دانش آموزان دچار اختلال یادگیری ، ورزشکاران دانشجویی، دانشجویان بزرگسال، دانشجویان اکتشافی)

بهترین گروه مشاوره تحصیلی

متحصص حوزه مشاوره کودک و مشاوره تحصیلی از نزدیک با دانش آموزان مدرسه همکاری می کند تا به آنها در دستیابی به اهداف تحصیلی و شغلی و مشاوره تحصیلی دبیرستان کمک کند.
بسیاری از دانش‌آموزان برای تعیین اینکه این اهداف چه خواهند بود به کمک نیاز دارند، بنابراین وظیفه مشاور تحصیلی ارائه اطلاعات مورد نیاز برای هدایت آنها در مسیر صحیح است.
انتخاب رشته برای بسیاری از دانش‌آموزان فرآیند بسیار دشواری است، بنابراین یک مشاور تحصیلی این فرصت را خواهد داشت که در کنار کمک‌های لازم برای گرفتن این تصمیم مهم زندگی، آنها را راحت کند.

بهترین گروه مشاوره تحصیلی

علاوه بر کمک های شغلی، مشاوران تحصیلی نیز موظفند به دانش آموزان در انتخاب رشته های مورد نیاز برای تکمیل شرایط فارغ التحصیلی خود کمک کنند.
آنها همچنین پیشرفت دانش‌آموزان خود را دنبال می‌کنند تا مطمئن شوند که در مسیر درستی برای رسیدن به اهداف خود هستند و به آنها در هر گونه دست‌انداز جاده‌ای که ممکن است در مسیرشان تا حدی برخورد کنند، کمک کنند.
در نهایت، یک مشاور تحصیلی باید به دانش‌آموزان کمک کند تا مهارت‌های اجتماعی و تحصیلی مورد نیاز خود را برای تکمیل موفقیت‌آمیز کالج و شروع شغل مورد نظر خود توسعه دهد.

چرا مشاوره تحصیلی مهم است؟

مشاوران تحصیلی برای موفقیت دانش‌آموزان دبیرستانی و کالج مهم هستند، زیرا آنها دانش‌آموزان را در برنامه تحصیلی خود راهنمایی می‌کنند و همچنین جهت انتخاب دانشگاه یا مسیر شغلی دانش‌آموزان را راهنمایی می‌کنند.
بدون راهنمایی یک مشاور تحصیلی، دانش آموز باید تحقیقات خود را در مورد اینکه چگونه حوزه تحصیلی خود را می توان در یک حرفه به کار برد، و شرایط لازم برای ورود به آن حرفه را انجام دهد. دانش آموز ممکن است زمینه این اطلاعات را نداشته باشد، یا نداند از کجا شروع به جستجو کند. یک مشاور تحصیلی از تجربه و دانش این رشته برخوردار خواهد بود تا دانش آموزان را راهنمایی کند.

دانشجویان کالج که در مسیر شغلی قرار می گیرند به یک راهنما نیاز دارند. مشاور تحصیلی که با مقررات ایالتی یا فدرال در رابطه با مجوز و گواهینامه در رشته خود آشنا است، کمک ارزشمندی برای دانشجو خواهد بود.
مشاوران تحصیلی که علاوه بر شغل آکادمیک خود در حوزه کاری خود مشغول بوده یا بوده اند، می توانند اطلاعات داخلی در مورد شغل به دانشجویان بدهند.
نوع دانش دنیای واقعی مورد نیاز برای عملکرد موفقیت آمیز است، که احتمالاً در یک کتاب درسی نخواهید آموخت. آنها ممکن است برای کمک به کارآموزی یا کاریابی در این زمینه ارتباط داشته باشند.

یک رابطه حرفه ای قابل اعتماد با یک مشاور تحصیلی برای کمک به دانش آموزان در زمینه های مربوط به عملکرد مدرسه آنها مهم است.
مشاوران تحصیلی می توانند به عنوان رابط بین دانش آموز و اساتید آموزشی عمل کنند تا اختلافاتی را که می تواند بر عملکرد تحصیلی دانش آموز تأثیر بگذارد میانجیگری کند.
آنها می توانند به دانش آموزانی که با مسائل شخصی دست و پنجه نرم می کنند گوش دلسوزی داشته باشند و ارجاع مناسبی را برای مشاوره ترتیب دهند.

 • مشاوران تحصیلی باید تخصص خاصی داشته باشند و با توجه به کارآمدترین مسیر برای محصلان تکمیل تحصیلات یا مدرک کاردانی یا انتقال آن ها به یک برنامه چهار ساله، اطلاعات فعلی را ارائه دهند.
 • پیش نیازهای دوره و مهارت های لازم برای تکمیل برنامه
 • در صورت لزوم انتقال به آموزش عالی یا ورود به نیروی کار
 • تکمیل کلیه دوره های متوالی
 • مشاوران تحصیلی راهنمایی هایی را برای پیشرفت دانشجویی، ایجاد اعتماد به نفس و برنامه ریزی شغلی دانش آموزان ارائه می دهند. مشاوران مؤثر در مورد فرصت های شغلی فعلی و آینده مبتنی بر رشته شما آگاهی دارند.
 • مشاوران تحصیلی باید با اساتید دانشگاهی و مدرسان ارتباط برقرار کنند تا دانشجویان و دانش آموزان را در تهیه برنامه های آموزشی در برنامه درسی که منجر به موفقیت تحصیلی یا اشتغال می شود، یاری دهند.
 • مشاوره تحصیلی ممکن است به عنوان بخشی مهمی در دانشگاه ها و مدارس وجود داشته باشد.

برای تبدیل شدن به یک مشاور تحصیلی به چه چیزهایی نیاز دارید؟

آموزش / مجوز

همانطور که ممکن است حدس بزنید، برای کار در آموزش عالی، باید تحصیلات خوبی داشته باشید. یعنی باید مدرک لیسانس ترجیحا تحصیلی یا رشته مرتبط داشته باشید و بعد باید فوق لیسانس مشاوره بگیرید.
بسته به ایالتی که در آن زندگی می کنید، ممکن است قبل از اینکه بتوانید در محیط های دانشگاهی کار کنید، نیاز به مجوز داشته باشید.
با این حال، اگر می خواهید از یک محیط دانشگاهی منشعب شوید و کار خصوصی خود را شروع کنید، قطعاً باید مجوز داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر با وزارت آموزش ایالتی خود تماس بگیرید.

تجربه کاری

بسیاری از مدارس و کالج ها قبل از به دست آوردن شغلی به عنوان مشاور تحصیلی به چند سال تجربه در زمینه آموزش نیاز دارند، اما باز هم این بستگی به موسسه دارد.
اگر واقعاً علاقه مند هستید، وقتی برای تکمیل مدرک خود کار می کنید، به دنبال کارآموزی یا کار در یک محیط کالج یا دانشگاه باشید.
تدریس جایگزین همچنین می تواند به شما کمک کند تا پای خود را در این زمینه باز کنید و بسیاری از دانشگاه ها در صورت داشتن مدرک لیسانس به شما این امکان را می دهند.

مهارت ها و کیفیت های شخصی

برای کار موثر با دانش آموزان، بدیهی است که به مهارت های ارتباطی خوب نیاز دارید. نه تنها با دانش آموزان در مورد اطلاعات تحقیق می کنید، بلکه باید به آنها کمک کنید تا مهارت های بین فردی را که برای موفقیت در نیروی کار به آنها نیاز دارند، توسعه دهند.
شما با دانش آموزانی در سنین و پیشینه های مختلف، از همه اقشار، و از اقوام و مذاهب مختلف سر و کار خواهید داشت. Tolerance نام بازی برای هر کسی است که می خواهد به عنوان یک مشاور تحصیلی موفق شود.

اگر شما فردی هستید که فیوز کوتاهی دارید و به راحتی از مردم ناامید می شوید، این حرفه برای شما مناسب نیست.
مهارت‌های خوب گوش دادن نیز برای هر کسی که می‌خواهد مشاور خوبی باشد بسیار مهم است، زیرا درک واقعی دانش‌آموز از کجا آمده و نکات ظریف و سرنخ‌هایی را که به شما درک بهتری از او می‌دهد، مهم است.
حرفه ای بودن، مانند هر شغلی، همیشه یک امر ضروری است.

خدمات مشاوره تحصیلی تهران

مشاوران تحصیلی کلینیک پیروزی به عنوان مرکز مشاوره تحصیلی در تهران غالباً می توانند فرصت های شغلی را در مقاطع ابتدایی، دبیرستان، لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری بررسی کنند.
این موضوع متخصصان را برای فرصت های شغلی پیشرفته در این زمینه آماده و واجد شرایط می کند.
بسیاری از دارندگان مدرک دکترا نیز حقوق بالاتری را تجربه می کنند، به خصوص که تجربه بیشتری کسب می کنند.

اهمیت استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی برای ورود به دانشگاه

اهمیت انتخاب مشاوره تحصیلی برای دانشگاه، از همان دوران دبیرستان مطرح می شود. زیرا دانش آموزان بدون انتخاب رشته درست نمی توانند مسیر شغلی درستی را برگزینند.
از این رو ما به دانش آموزان توصیه می کنیم از دوران دبیرستان، با کمک یک مشاور تحصیلی برای ورود به دانشگاه برنامه ریزی کنند.

اهمیت استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی برای ورود به دانشگاه

متخصص حوزه مشاوره تحصیلی در این دوران به دانش آموزان کمک می کند تا آینده شغلی خود را متناسب با تمام مهارت ها و استعدادهایی که دارند رغم بزنند.
بعد از آن بسیار مهم است که دانش آموزان روند مشاوره خود را تا دوران کنکور و دانشگاه هم ادامه بدهند.
یکی از مهم ترین مزیت های مشاوره تحصیلی این است که حتی اگر دانش آموز دچار یکی از اختلالات یادگیری هم باشد، بهترین برنامه را برای او تدوین می کند تا در دوران کنکور هم نتایج مناسبی دریافت کند.
از این رو بهتر است در ابتدای دوران دبیرستان، با کمک مشاوره تحصیلی مناسب، یک هدف درست را برای ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته مورد علاقه تان، انتخاب کنید.

تاثیر برنامه ریزی تحصیلی در شغل و مسیر آینده دانش آموزان چیست؟

انتخاب شغل آینده برای دانش آموزان کار راحتی نیست. زیرا آن ها در زمان انتخاب رشته و تلاش برای کنکور، شناخت درستی از توانایی های خود ندارند.
از طرفی هم خودتان بهتر می دانید، شغل یک فرد تنها منبع در آمد او نیست بلکه، جایگاه و شرایط فرد در زندگی آینده اش را نیز تعیین می کند.

به همین دلیل بهترین راه انتخاب یک مسیر شغلی درست در دانشگاه، کمک گرفتن از مشاور تحصیلی است. مشاوران تحصیلی، با بررسی ابعاد مختلف شخصیت و علاقه مندی هایتان، بهترین شغل مناسب با شما را پیدا می کنند و با برنامه ریزی درست و کامل، شما را به سمت مسیر شغلی مناسبتان، سوق می دهند.

یک مشاور تحصیلی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

 • یک مشاور تحصیلی خوب، دانش آموز یا دانشجو را از استعدادها و مهارت هایی که دارد مطلع می کند.
 • مشاور تحصیلی، درک کاملی از شرایط زندگی دانش آموزان و دانشجویان دارد و سپس با نظر گرفتن این شرایط آن ها را راهنمایی می کند.
 • یک مشاور تحصیلی مناسب تمامی قواعد کاری خود مانند رازداری را به خوبی رعایت می کند.
 • مشاور تحصیلی علاوه بر گرفتن تست های لازم از دانش آموزان، با آن ها مصاحبه می کند.
 • مشاور تحصیلی مناسب از منابع درسی بروز برای راهنمایی دانش آموزان استفاده می کنند.
 • مشاوره تحصیلی خوب همیشه خود را بروز نگه می دارد و علم خود را متناسب با علم روز دنیا، آپدیت می کند.
 • اگر دانش آموز یا دانشجو از مشکلات خانوادگی رنج ببرد با استفاده از مشاوره خانواده و یا در صورت لزوم زوج درمانی، مشکلات خانه و خانواده مراجع را رفع می کند تا لطمه ای به شرایط درسی او وارد نشود.
 • مشاوره تحصیلی روش درست درس خواندن، تست زدن و غیره را در اختیار دانش آموزان و دانشجویان قرار می دهد.
 • مشاور تحصیلی مناسب، با یک برنامه ریزی و هدف گذاری درست و قابل انجام، مسیر شغلی واضحی را برای دانش آموزان و دانشجویان ترسیم می کند.
 • مشاور تحصیلی خطرات و مشکلات زندگی دانش آموز را شناسایی و آن ها را از بین می برد.

مسیرهای شغلی مشاوره تحصیلی

شما می توانید به عنوان یک مشاور تحصیلی در مدارس یا دانشگاه ها کار کنید. باید بدانید همه مدارس، دانشگاه ها، دانشکده ها موسسه های خصوصی و عمومی تحصیلی به تخصص شما نیاز دارند.
اگر قصد شما این است که تحصیلات مرتبط خود را در این زمینه ادامه دهید، می توانید دکترای روانشناسی بالینی خود را دریافت کنید و کارتان را با عنوان جدید روانشناس مدرسه ادامه بدهید.

وظایف روانشناس مدرسه هم مانند مشاور تحصیلی است با این تفاوت که با توجه به علم خود بخش بیشتری از مشکلات و چالش های دانش آموزان را رفع می کند. علاوه بر این برای تبدیل شدن به روانشناس مدرسه حداقل باید 5 تا 7 سال دیگر را صرف تحصیل آکادمیک کنید.
ولی با این حال بعد از اتمام تحصیل به فرصت های شغلی بیشتری دسترسی دارید.

  واحدهای متمرکز

روانشناسان حضوری 4
روانشناسان آنلاین ۱۱
تعداد شعب ۲
مراجعان راضی ۷۶۹۲
سال‌های فعالیت ۱۰

  ساعت کار

شنبه تا چهارشنبه 8:00 – 17:00
پنج شنبه هماهنگی
جمعه تعطیل

تماس۱ : ۰۲۱۷۷۴۳۱۶۴۹

تماس۲ : ۰۲۱۲۶۵۶۹۰۳

 دریافت نوبت

برای دریافت نوبت با کلینیک پیروزی درارتباط باشید:

Icon

مشاوران کلینیک روانشناسی پیروزی

در کلینیک تخصصی پیروزی سعی شده تا از بهترین مشاوران روانشناسی، مشاوران خانواده و افراد متخصص در حوزه کسب‌وکار جهت مشاوره استفاده شود.

آقای دکتر
آقای دکترمحمد پیروزی
مشاوره فردی (افسردگی اضطراب و اختلالات رفتاری)، زوج درمانگر، مشاوره خانواده، مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره کسب‌و‌کار، مشاوره رابطه، گروه درمانی با رویکرد طرحواره درمانی و cbt مدرس و برگزار کننده کارگاه‌های روانشناسی.
خانم دکتر
خانم دکترسمیرا ابراهیم
مشاوره فردی (اضطراب، وسواس، افسردگی و سایر اختلالات رفتاری)، مشاوره پیش از ازدواج، زوج درمانگر، مشاور خانواده، درمانگر اختلالات شخصیت، طرحواره درمانگر، درمانگر شناختی-رفتاری، و برگزار کننده کارگاه های آموزشی و گروه درمانی.