اگر چالش های تحصیلی را تجربه می کنید، تنها نیستید. بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان مطالبات دروس را بیش از حد طاقت فرسا می دانند و یا نیاز به راهنمایی در مورد یک منطقه خاص مربوط به مطالعات خود دارند. دانشجویانی و دانش آموزانی که با یک مشاوره تحصیلی ملاقات می کنند، ابزارها و راهکارهای مشخصی را برای مقابله با این مشکلات یاد می گیرند. مشاوره تحصیلی برای ارائه راهنمایی های خاص در مورد بهبود عملکرد تحصیلی است.

مشاوره تحصیلی چیست؟

مشاوره تحصیلی چیست؟
مشاوره تحصیلی چیست؟

مشاوره تحصیلی نوعی مشاوره شغلی و مربیگری برای موفقیت دانش آموزان است. مشاوره تحصیلی مسیرهای مشخصی را برای تکمیل موفقیت آمیز و به موقع اهداف علمی فراهم می کند. این نوع مشاوره اطلاعاتی درباره طیف گسترده ای از فرصت های شغلی موجود در مشاغل مبتنی بر رشته شما ارائه می دهد. مشاوره تحصیلی منجر به موفقیت در اهداف آموزشی و شغلی می شود.مشاوره تحصیلی باید به دانشجویان و دانش آموزان در توسعه اهداف آموزشی كمك كنند و از طریق فرصت های شبكه سازی، ایجاد اعتماد به نفس و برنامه ریزی شغلی راهنمایی كنند.

 

         جهت اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره تحصیلی با مشاوران کلینیک پیروزی تماس بگیرید

         شماره های تماس: 02177410792 ، 02177431649  ، 02177431523 ، 09203855016 

 

وظایف اساسی مشاوران

وظایف اساسی مشاوران
وظایف مشاوران تحصیلی

وظایف اساسی مشاوران شامل کمک به محصلان برای تعیین اهداف، درک شرایط تحصیلی ، انتخاب دوره ها و تعیین انتظارات شغلی است.

مشاوران همچنین می توانند در زمینه های زیر به محصلان کمک کنند:

 • تدوین برنامه های آموزشی مناسب؛
 • شفاف سازی اهداف شغلی و زندگی؛
 • انتخاب دوره های مناسب و سایر تجربیات آموزشی؛
 • تفسیر الزامات نهادی؛
 • تقویت آگاهی دانش آموزان در مورد منابع آموزشی موجود (به عنوان مثال ، کارآموزی ، تحصیل در خارج از کشور ، افتخارات و برنامه های کمک به یادگیری).
 • ارزیابی پیشرفت دانشجویی به سمت اهداف تعیین شده؛
 • توسعه مهارت های تصمیم گیری
 • ارجاع و استفاده از خدمات نهادی و پشتیبانی جامعه؛
 • جمع آوری و توزیع داده های مربوط به نیازهای دانشجویی، ترجیحات و عملکرد برای استفاده در تصمیم گیری ها و سیاست های نهادی.

دانشجویان و دانش آموزانی که سؤال دارند یا برای مشاوره تحصیلی نیاز به کمک دارند، می توانند به مرکز مشاوره تحصیلی کلینیک پیروزی مراجعه کنند و یا با شماره های مربوطه تماس بگیرند.

مزیت مشاوره تحصیلی چیست و چه کاربردی دارد؟

مزیت مشاوره تحصیلی
مزیت مشاوره تحصیلی

استراتژی های مشاوره تحصیلی را برای برنامه های درسی بشناسید و بکار ببرید.

 • عوامل روانشناختی مؤثر بر یادگیری دانش آموزان را ارزیابی می کنند
 • مداخلات طراحی شده برای کمک به دانشجویان در غلبه بر موانع یادگیری و تقویت رویکردهای یادگیری برای بهبود عملکرد تحصیلی خود
 • تئوری های پیشرفت دانشجویی را در مشاوره تحصیلی بشناسید و بکار بگیرید
 • تئوری های پیشرفت شغلی و ساختارهای مرتبط را برای کمک به دانشجویان در برنامه ریزی تحصیلی و شغلی خود بشناسید و بکار بگیرید
 • تأثیر عوامل فرهنگی در رابطه با مشاوره و محتوای مشاوره با دانشجویان را درک  می شود
 • نیازها و خصوصیات گروه های خاص دانش آموزان توسط مشاوران درک می شود (به عنوان مثال ، دانش آموزان دارای ناتوانی در یادگیری، ورزشکاران دانشجویی، دانشجویان بزرگسال، دانشجویان اکتشافی)
 • مهارت ها و استراتژی های لازم برای تقویت ارتباط و ایجاد روابط را در مشاوره بدانید و نشان دهید.
 • استراتژی هایی را برای ارزیابی برنامه ها و خدمات مشاوره دانشگاهی اعمال کنید.
 • برنامه های آموزش مشاوره تحصیلی را تهیه و پیاده سازی کنید.

مشاوره تحصیلی چه تاثیری در روند پیشرفت تحصیلی دارد؟

مشاوره تحصیلی چه تاثیری در روند پیشرفت تحصیلی دارد؟
تاثیر مشاوره تحصیلی در روند پیشرفت
 • مشاوران تحصیلی باید تخصص خاصی داشته باشند و با توجه به کارآمدترین مسیر برای محصلان تکمیل تحصیلات یا مدرک کاردانی یا انتقال آن ها به یک برنامه چهار ساله، اطلاعات فعلی را ارائه دهند.
 • پیش نیازهای دوره و مهارت های لازم برای تکمیل برنامه
 • در صورت لزوم انتقال به آموزش عالی یا ورود به نیروی کار
 • تکمیل کلیه دوره های متوالی
 • مشاوران تحصیلی راهنمایی هایی را برای پیشرفت دانشجویی، ایجاد اعتماد به نفس و برنامه ریزی شغلی دانش آموزان ارائه می دهند. مشاوران مؤثر در مورد فرصت های شغلی فعلی و آینده مبتنی بر رشته شما آگاهی دارند.
 • مشاوران تحصیلی باید با اساتید دانشگاهی و مدرسان ارتباط برقرار کنند تا دانشجویان  و دانش آموزان را در تهیه برنامه های آموزشی در برنامه درسی که منجر به موفقیت تحصیلی یا اشتغال می شود، یاری دهند.
 • مشاوره تحصیلی ممکن است به عنوان بخشی مهمی در دانشگاه ها و مدارس وجود داشته باشد.

انواع مشاوره تحصیلی

انواع مشاوره تحصیلی
انواع مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی مدرسه

اگر می خواهید اطلاعات کافی را در ارتباط با شیوه های یادگیری و مطالعه دروس در مدرسه بیاموزید می تواند به مشاوران تحصیل مدرسه مراجعه نمایید.

مشاوره تحصیلی کنکور سراسری

همانطور که می دانید کنکور برای تمامی کسانی که می خواهند ادامه تحصیل دهند امری بسیار مهم است و در واقع سرنوشت ما را تعیین خواهد کرد. در واقع مشاوره تحصیلی کنکور سراسری می تواند در این مسیر کمک بسیاری به ما دهد. و ما را با شیوه های تست زنی، نحوه صحیح درس خواندن و مدیریت سرعت عمل آشنا سازد.

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته (کنکور دبیرستان)

برای اینکه بتوانید تصمیم درست در ارتباط با  انتخاب رشته در دوران کنکور دبیرستان بگیرد بهتر است از یک مشاوره تحصیلی بخواهید با انجام دادن تست های لازم استعداد و علاقه شما را یافته و در جهت آن برای گرفتن بهترین تصمیم  شما را یاری رسانند.

مشاوره تحصیلی دانشگاهی

همانطور که می دانید دانشگاه مقطعی است که ما برای اولین بار پا در آن می نهیم و با قوانین آن آشنایی نداریم و همین ممکن است باعث افت تحصیلی ما شود. در این مواقع شما می توانید با مشاوره تحصیلی دانشگاهی  در ارتباط بوده و دوباره  با اوج موفقیت خود دست پیدا کنید.

مشاوره تحصیلی کنکور کاردانی به کارشناسی

دانشجویانی که از رشته های تحصیلی، ناپیوسته در دانشگاه را انتخاب کرده اند زودتر از دانشجویان کارشناسی پیوسته شانس این را دارند که نگاهی به علاقه خود و بازار کار و آینده شغلی رشته مورد نظرشان بیندازند. آن ها می توانند با بهره گیری از مشاوره تحصیلی کنکور کاردانی به کارشناسی تمامی جوانب رشته تحصیلی خود را بررسی کرده و گام در مرحله بعدی دانشگاهی خود نهند.

مشاوره تحصیلی کنکور کارشناسی ارشد

شما می توانید با انتخاب مشاوره تحصیلی کنکور کارشناسی ارشد اطلاعاتی دقیق در رابطه با انتخاب رشته و بازار کار بدست آورید. برخی از رشته ها برای ورود به بازار کار تفاوت بسیاری بین مقاطع و مدرک شما قائل هستند پس شما می توانید با کمک گرفتن از یک مشاوره تحصیلی بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید.

مشاوره تحصیلی آزمون دکتری

برای آزمون دکتری بیشترین علت مشاوره تحصیلی نحوه آماده شدن برای آزمون است. مشاوره تحصیلی آزمون دکتری با بررسی و ذکر نقاط ضعف و قوت شما اطلاعات بسیار خوبی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

مشاوره تحصیلی از ابتدایی تا دکتری

مشاوره تحصیلی از ابتدایی تا دکتری
مشاوره تحصیلی از ابتدایی تا دکتری

همانطور که خواندید مشاوره تحصیلی از دوره ابتدایی تا دکتری پیش می رود و مشاورین ما در کلینیک پیروزی می توانند به بهترین شکل ممکن شما را در زمینه تحصیلی یاری نمایند. شما می تواند با مراجعه به کارشناسان کلینیک پیروزی به صورت تمام وقت از خدمات آن ها بهره ببرید.

متخصصین ما در تمام روزهای هفته آمده خدمات رسانی به شما عزیزان هستند تا بتوانید با هر گونه اختلال در عملکرد تحصیلی مقابله نمایید.

خدمات مشاوره تحصیلی کلینیک پیروزی

خدمات مشاوره تحصیلی کلینیک پیروزی
خدمات مشاوره تحصیلی کلینیک پیروزی

مشاوران تحصیلی کلینیک پیروزی غالباً می توانند فرصت های شغلی را در مقاطع ابتدایی، دبیرستان، لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری بررسی کنند. این موضوع متخصصان را برای فرصت های شغلی پیشرفته در این زمینه آماده و واجد شرایط می کند. بسیاری از دارندگان مدرک دکترا نیز حقوق بالاتری را تجربه می کنند، به خصوص که تجربه بیشتری کسب می کنند. شما عزیزان می توانید بصورت آنلاین، تلفنی و حضوری با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

این صفحه خوانندگان را با برخی از بهترین مشاوره تحصیلی کلینیک پیروزی آشنا می کند. شما همچنین می توانید جهت بررسی اطلاعات بیشتر در مورد خدمات مشاوره تحصیلی کلینیک پیروزی با مشاورین ما از طریق شماره تلفن های درج شده ارتباط برقرار نمایید.

Call Now Button