مشاوره فردی

در گذشته مشاوره فردی برای کسانی که مشکلات روحی و روانی شدید داشتند نیاز بود. اگر افسردگی برای فردی بسیار وخیم می‌شد، به او توصیه می شد به مشاور مراجعه کند. اما زمان تغییر کرده است و مفهوم مشاوره فردی نیز قطعاً تکامل یافته است. امروزه مشاوره فردی به بخشی از فرهنگ سازمانی تبدیل شده است و بیشتر مردم مزایایی را که مشاوره می تواند به آن ها دهد را تشخیص می دهند.

در گذشته مشاوره فردی فقط محدود به افراد مبتلا به اختلالات روحی و روانی می شد و در این وضعیت فقط افراد مبتلا به اسکیزوفرنی می توانستند به صورت فردی به روانشناس مراجعه کنند . از آن زمان تا کنون افراد زیادی به این نوع مشاوره مراجعه کرده اند و به نتایج فوق العاده ای دست یافته اند.

این افراد بر این باورند که مشاوره فردی می تواند به آن ها در دستیابی به زندگی بهتر و زندگی کامل تر کمک کند . اما مشاوره فردی می تواند در هر زمان از زندگی افراد موثر باشد ، در واقع افراد با مراجعه به این نوع مشاوره می توانند سلامت روان خود را به طور کامل بهبود بخشند.

مشاوره فردی منبعی است برای افرادی که با مسائل سلامت روان مانند افسردگی، اضطراب، اختلال دو قطبی و … مبارزه می کنند. افراد می توانند در تمام مراحل یادگیری، مقابله با استرس، مسائل فردی، اندوه، مسائل عصبانیت و اعتماد به نفس پایین را تجربه کنند. مشاور فقط راه را برای شما باز می کند تا فرد بتواند با تجربه انسانی دست پیدا کنند.

مشاوره فردی Individual counseling فرصتی برای دریافت حمایت و تجربه رشد در دوران چالش برانگیز زندگی است. مشاوره فردی می تواند به فرد کمک کند تا با بسیاری از موضوعات شخصی در زندگی مانند خشم، افسردگی، اضطراب، سوء مصرف مواد، چالش های ازدواج و روابط، مشکلات والدین، مشکلات مدرسه، تغییرات شغلی و غیره مقابله کند.

 

مشاوره فردی فرآیندی است که از طریق آن مراجعان به صورت انفرادی با یک پزشک متخصص آموزش دیده در محیطی امن و محرمانه صحبت می کنند. مشاوره به افراد این امکان را می دهد که احساسات، باورها و رفتارهای خود را کشف کنند.خود و دیگران را بهتر درک کنند، اهداف شخصی خود را تعیین کنند و برای تغییر خود تلاش کنند.

مشاوره فردی، مشاوره ای است که بر نگرانی های فوری یا آینده نزدیک فرد صحبت می کند. مشاوره فردی ممکن است شامل مشاوره و برنامه ریزی شغلی، غم و اندوه پس از مرگ یکی از عزیزان یا برخورد با مشکلات در یک شغل قبل از بزرگ شدن آنها باشد. مشاوره فردی یک بحث انفرادی بین مشاور و مراجعه کننده است این دو یک اتحاد، رابطه یا پیوندی تشکیل می دهند که اعتماد و رشد شخصی را امکان پذیر می کند.

مشاوره فردی مناسب چه افرادی است؟

ثابت شده است که مشاوره برای افرادی که با هر یک از موارد زیر سر و کار دارند مؤثر است:

 • اعتیاد و سوء استفاده (الکل ، مواد مخدر و سایر رذایل)

 • مسائل مربوط به تعدیل (انتقال به مکان جدید ، شروع کار جدید یا در مدرسه جدید)

 • خشم

 • افسردگی و اضطراب

 • اختلالات اشتها

 • هویت جنسیتی

 • اندوه از ضرر و زیان (مرگ، شکست روابط، ورشکستگی)

 • سوء استفاده بدنی و تروما

 • مشکلات روابط (با خانواده ، دوستان ، همکاران)

 • فشار

از لیست بالا نتیجه می گیرد که مشتریانی که به دنبال مشاوره هستند، افرادی هستند که تحت شرایط سخت قرار می گیرند.

هزینه مشاوره فردی

براساس نیازهای هر فردی می‌تواند هزینه مشاوره فردی‌اش متفاوت باشد.

مزایای مشاوره فردی

به طور کلی، هدف روان‌درمانی صحبت از نگرانی‌های مربوط به سلامت روان و کمک به مراجعان برای بهبود، رشد و حرکت به سمت زندگی پربارتر و از نظر روان‌شناختی سالم تراست.

جلسات مشاور فردی معمولا بین 45 تا 50 دقیقه طول می کشد. دفعات و مدت درمان تا حد زیادی به نیازها، اهداف درمانی و پیشرفت شما بستگی دارد. بسیاری از نگرانی‌ها به آسانی با درمان کوتاه‌مدت برطرف می‌شوند و سایر نگرانی‌های مزمن یا پیچیده‌تر نیاز به تعهد طولانی‌مدت قبل از تحقق بهبود دارند.

در واقع، بسیاری از مراجعان پس از پایان درمان، بهبود شرایط را گزارش می‌کنند. به طور کلی، مشاوره فردی اغلب مؤثرتر از داروهای روانگردان یا درمان های پزشکی که ممکن است عوارض جانبی مضری ایجاد کند. علاوه بر این، بسیاری از روش‌های درمانی مبتنی بر شواهد هستند، به این معنی که آنها تحت مطالعات تحقیقاتی و مشاهدات بالینی قرار گرفته‌اند و برای اثربخشی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته‌اند.

نکته ای که وجود دارد این است که شما می تواید برای تمامی خدمات مشاوره مانند مشاوره کودک به متخصصین ما مراجعه نمایید. ما همواره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم.

مشاوره فردی به دلایل زیر مفید می باشد:

 • افزایش خود آگاهی فردی

 • تشویق به خود اکتشافی

 • شناسایی محدودیت ها

 • افزایش مهارت های ارتباطی

 • استفاده از مهارت های ارتباطی سالم

انواع مشاوره فردی

مشاوره فردی بستگی به عوامل مختلفی در انواع و اشکال مختلف دارد. آن ها را می توان در مورد دلیل یا هدف مشاوره از قبیل مشاوره شغلی، مشاوره اندوه، مشاوره زوجین و مشاوره خانواده تفکیک کرد. وقتی صحبت از نحوه تحویل یا نحوه اجرای آن می شود، می توانیم آن ها را به صورت جلسات حضوری، جلساتی که از طریق تلفن انجام می شود یا از طریق فرم های طبقه بندی کنیم.

چه زمانی بهتر است به دنبال مشاوره فردی باشیم؟

اگر مشکلی دارید که باعث ناراحتی یا تداخل در زندگی روزمره شما می شود، زمان آن رسیده است که به دنبال درمان باشید. پریشانی می تواند به معنای افکار، احساسات، رفتارهای منفی یا حتی یک احساس بدنی مانند درد یا خستگی ایجاد کند. مهم است که قبل از رفتن به درمان صبر نکنید تا علائم شدید شوند. اگر اغلب ناراضی هستید یا نسبت به مسائل زندگی خود مایوس و ناامید هستید، ممکن است بهتر باشد به دنبال درمان باشید. اگر نمی‌توانید روی کار یا مدرسه تمرکز کنید و احساس می کنید می‌خواهید به خود یا شخص دیگری آسیب برسانید، درمان می‌تواند به شما کمک کند.

برخی از افراد ممکن است از مشاوره فردی اجتناب کنند و دلایل زیادی برای این وجود دارد. برخی از این دلایل عبارتند از:

 • نگران از حرف مردم

 • احساس شرم در هنگام صحبت در مورد گذشته آزار دهنده است

 • نمی خواهم بپذیرم که چیزی اشتباه است

 • ترس از اینکه درمان محرمانه می ماند

 • مسائل پولی

اهداف مشاوره فردی

 • مشتری آگاهی بیشتری پیدا می کند و بینش عمیق تری از خود به دست می آورد. این درک موجب پذیرش و تقدیر بیشتر می شود، بنابراین او را ترغیب می کند تا در نقاط قوت و نکات خوب بهبود یابد و در صورت لزوم تغییر کند.
 • مجموعه ارزش ها و عقاید مشتری، که تصور می شود دائمی بوده و سنگ تمام گذاشته شده است، به چالش کشیده شده و برای تغییر آماده تر می شوند. این باعث می شود فضای بیشتری برای انعطاف پذیری فراهم شود، به مشتری امکان تغییر بیشتر و قابل تنظیم می دهد. در نتیجه فرد برای تغییر روش تفکر، رفتار و احساس خود بازتر است.
 • در کنار خودآگاهی، مشتری از اطرافیان نیز آگاه تر می شود. او درک بهتری از سایر افراد به دست می آورد.
 • مشتری برای تعیین اهداف و پیشبرد اهداف آن ها مجاز خواهد بود. مشاوره به آن ها کمک می کند تا وضوح بیشتری کسب کنند و از آن ها خواسته می شود تا استراتژی ها و ایده هایی را ارائه دهند که به آن ها اجازه می دهد تا به اهداف خود برسند.
 • مشتری نیز سود خواهد برد. بسیاری ادعا می كنند كه پس از جلسات مشاوره، احساس سبكی قابل توجهی می كنند و میزان استرس آن ها به میزان قابل توجهی كاهش می یابد.
 • مشتری فرصتی را می یابد که اشتباهات دیگران علیه او را ببخشد. باز هم ، این باعث ایجاد حسن نیت در بین مردم می شود و مشتری روابط با دیگران را بهبود می بخشد.

خدمات مشاوره فردی

مشاوره فرایندی است که در پی آن پیشرفت زیادی وجود دارد. یک جلسه مشاوره فردی دو ساعته ممکن است بدون نتیجه محسوس بگذرد. باز هم مدت مشخص یا تعداد ساعت مشخص برای حل مسئله وجود ندارد. شما باید صبور باشید و برای نشان دادن نتایج زمان بگذارید. همچنین باید بدانید که بسته به ماهیت مشاوره یا نیاز خاص مشتری مشاوره می تواند از چند هفته به چند سال طول بکشد. همچنین در صورت لزوم باید آماده شوید تا برای مدت نامحدود مشاوره بگیرید.

با یک مشاوره تماس برقرار کرده و قرار ملاقات را تنظیم کنید. این احتمالاً دشوارترین مرحله است . اولین مرحله: شما فکر کرده اید که برای مشکلی پیش آمده باید مشورت کنید، شب ها بی خوابی و روزهای بیقراری به شما هدیه داده است و انرژی شما را گرفته است. همچنین ممکن است درباره صحبت با یک غریبه درباره مشکلات خود حساس باشید. یا می توانید در مورد اینکه آیا جلسه در دراز مدت به شما کمک خواهد کرد دچار شک و تردید شوید.

از این ترس ها کناره گیری کنید. با این واقعیت روبرو شوید که مشکل دارید و به کمک احتیاج دارید و اکنون به آن احتیاج دارید. با مشاوری که در مورد آن تحقیق کرده اید تماس بگیرید و قرار ملاقات را تنظیم کنید . پیشنهاد ما به شما مشاورین و روانشناسان کلینیک پیروزی است شما عزیزان می توانید از طریق شماره های موجود در این صفحه با مشاورین ما جهت رزرو ملاقات تماس حاصل فرمایید و یا از طریق تماس تلفنی با آن ها در ارتباط باشید.

مشاوره فردی چه کمکی می تواند به شخص بکند ؟

درمان می تواند به درمان مشکلات ذهنی، عاطفی، فیزیکی و رفتاری کمک کند. نگرانی هایی که ممکن است در درمان مورد بحث قرار گیرند، شامل، اما محدود به این ها نیستند:

 • اضطراب

 • فشار

 • مسائل مربوط به غذا خوردن

 • خشم

 • چالش های رابطه یا ازدواج

 • اعتیاد

 • مسائل خانوادگی

 • بیخوابی

اهمیت و مزایا مشاوره فردی

مشاوره فردی به دلایل مختلفی از جمله افزایش خودآگاهی فرد، تشویق خودآگاهی، شناسایی مرزها، تقویت مهارت های ارتباطی مفید است. این مزایا منجر به تغییر رفتار برای فرد خواهد شد، که اغلب علائم عدم سلامت روان را کاهش می دهد.

 • خودآگاهی
  در طی فرایند مشاوره، فرد و مشاور درگیر بحث و گفتگو درباره موضوعاتی هستند که باید به آن ها پرداخته شود. مشاوران غالباً افراد را ترغیب می كنند كه به تجربیات خود بپردازند.
 • خود کاوش
  مشاوره فردی همچنین به افراد این امکان را می دهد تا به کشف درونی خود بپردازند. من کی هستم؟ باورها و ارزش های من چیست؟ چه چیزی زندگی را برای من معنی دار می کند؟ این ها سؤالاتی است که مشاوره در خط مقدم ذهن فرد قرار می دهد.
 • شناسایی مرزها
  بسیاری از افراد به دنبال مشاوره درمورد موضوعات مربوط به روابط و مهارت های اجتماعی خود هستند. بیشتر اوقات، مسائل از عدم وجود مرزها ناشی می شود. مرزها محدودیت های جسمی و عاطفی هستند که به تمایز خواسته ها، نیازها و ترجیحات یک شخص از شخص دیگر کمک می کند. مهمترین جنبه ایجاد مرزها ، شناخت مکان مورد نیاز شما است.

برای برقراری ارتباط مرزها، ابتدا فرد باید به دنبال شناسایی و آگاهی از آن ها باشد. نقش یک مشاور در ارائه بینش در مورد نیازها و ترجیحات یک فرد است. هر هفته چقدر به دور از شریک زندگی خود نیاز دارید؟ چگونه می توانید وظایف را برای تعیین مرزهای خود در اولویت قرار دهید؟ هر یک از این سؤالات را می توان در مشاوره جستجو کرد.

 • مهارت های ارتباطی
  علاوه بر شناسایی مرزها، مشاوره تمایل دارد مهارت های ارتباطی را بهبود ببخشد. مانند مواردی که مربوط به ادعا، هوش هیجانی، همدلی، گوش دادن فعال، اعتماد به نفس و احترام است.
 • مهارت های مقابله ای سالم
  از همه مهمتر، افراد مهارت های مقابله ای ارزشمندی را در طول فرآیند مشاوره کسب می کنند. به عنوان مثال: مشاورانی که از درمان پذیرش و تعهد (ACT) یا دیالکتیک رفتار درمانی (DBT) استفاده می کنند در طول جلسه روی تکنیک های ذهن آگاهی تمرکز می کنند که در کاهش علائم اضطراب مؤثر هستند. این دانش را می توان از جلسه مشاوره به دنیای واقعی منتقل کرد.

فرایند مشاوره، فرد را به سمت آگاهی راهنمایی می کند و مهارت های مقابله و ارتباطات سالم را ارتقا می بخشد. اگر احساس می کنید از درمان فردی بهره مند می شوید، در صورت تمایل با ما تماس بگیرید. کلینیک پیروزی همیشه همراه شما خواهد بود.

با این وجود، اهداف مربوط به مشاوره شامل پنج هدف عمده می باشند:

 • تسهیل تغییر رفتاری

 • تقویت توانایی فرد برای ایجاد و نگه داشتن روابط

 • افزایش کارایی درمانجو و توانایی وی برای مقابله

 • افزایش کارایی و توانایی درمانجو برای مقابله با شرایط موجود

 • تقویت فرآیند تصمیم گیری و افزایش توانایی درمانجو

علاوه بر مواردی که ذکر کردیم مشاوره فردی می تواند مزایای دیگری را نیز به دنبال داشته باشد. شما بعد از برگزاری جلسات و استفاده از تخصص مشاور می توانید به شناسایی باور ها و ارزش های فردی خود بپردازید. همچنین بر اساس نیاز هایی که دارید می توانید بین خواسته های خود ارتباط برقرار نمایید تا بتوانید به درستی به آن پاسخ دهید. در آخر باید بگوییم که که شما در طول جلسات مشاوره می تووانید به مواردی مانند افزایش اعتماد به نفس و بهبود هوش هیجانی بپردازید.

ویژگی های یک مشاور فردی خوب

 • اطمینان حاصل کنید که شخصی که مشاور شما خواهد بود شخصی است که می توانید به آن اعتماد کنید.
 • مشاور فردی خوب باید دارای مدارک تحصیلی و گواهینامه های آموزشی باشد.
 • یک مشاوره فردی باید از شهرت خوب و مقبولیت برخوردار باشد . بهتر است راجع به عملکرد او تحقیق کنید. آیا مشتری ها از آن راضی هستند؟
 • از پرسیدن سوال دریغ نکنید. این حق شماست اگر در اولین جلسه ، شما با مشاور احساس راحتی نکردید به دنبال مشاوره دیگری باشید. علاوه بر این، به خاطر داشته باشید که برای این که مشاوره درمانی موفقیت آمیز باشد، باید بتوانید با مشاور خود رابطه دوستانه ایجاد کنید. اگر علائم به جهت مخالف اشاره دارند دریغ نکنید و به دنبال شخص دیگری باشید.

در طول مشاوره فردی چه انتظاراتی باید داشت؟

اولین جلسه درمان اغلب بر جمع آوری اطلاعات متمرکز است. یک درمانگر با فرد تحت درمان در مورد سلامت فیزیکی، روانی و عاطفی گذشته او صحبت می کند. آنها همچنین در مورد نگرانی هایی که فرد را به درمان می کشاند، بحث می کنند. ممکن است چند جلسه طول بکشد تا یک درمانگر درک خوبی از موقعیت داشته باشد. تنها در این صورت است که آنها می توانند به نگرانی ها رسیدگی کنند و بهترین مسیر را تعیین کنند.

فرد تحت درمان همچنین می تواند از اولین جلسه خود استفاده کند تا تصمیم بگیرد که آیا سبک درمانگر برای نیازهای او مناسب است یا خیر. یافتن درمانگری که با آن راحت هستید برای درمان موفقیت آمیز حیاتی است. مهم است که در مورد نوع درمان، طول جلسه و تعداد جلسات مورد نیاز صحبت کنید.

بسیاری از درمانگران افراد تحت درمان را تشویق می کنند تا بیشتر صحبت ها را انجام دهند. در ابتدا، ممکن است صحبت در مورد تجربیات گذشته یا نگرانی های فعلی سخت باشد. جلسات ممکن است احساسات شدیدی را برانگیزند. ممکن است در طول درمان ناراحت، عصبانی یا غمگین شوید. با این حال، درمانگران می توانند به افراد کمک کنند تا با پیشرفت جلسات، اعتماد به نفس خود را افزایش دهند و راحت تر شوند.

مشاوره فردی آنلاین

یک راه آسان و ساده برای دریافت مشاوره فردی آنلاین است. در پلت فرم آنها، شما می توانید با مشاوران مختلفی با تخصص های مختلف ارتباط برقرار کنید. به‌علاوه، آنها راه‌های زیادی را برای برقراری ارتباط خود با شما ارائه می‌دهند، از جمله پیام‌رسانی، چت زنده، تلفن و جلسات ویدیویی

هر مشاور دارای مجوز است که می تواند با شرایط شما کار کنند. می‌توانند هر زمان که بخواهید، حتی در رفت‌وآمدتان به محل کارخود جلسه برگزار کنند. با این سطح دسترسی، حتی افرادی که شلوغ‌ترین برنامه‌ها را دارند، می‌توانند زمانی را برای بهبود نگرش خود به زندگی پیدا کنند.

خدمات مشاوره فردی کلینیک پیروزی تهران

با وجود مشاورین بسیار زیاد هم انتخاب یک کلینیک مناسب در تهران مشکل است. مشاوره فردی کلینیک پیروزی تهران یکی از بهترین مراکز مشاوره در ایران است که همواره آماده ارائه خدمات در تمامی روز های هفته بصورت حضوری و تلفنی است. از افتخارات تیم متخصص و مجرب کلینیک پیروزی تهران این است که توانسته تمامی مشتریان خود را راضی نگه دارد و مشکلات آن ها را حل کند. شما عزیزان نیز می توانید در صورت نیاز به مشاوره فردی با متخصصین ما در کلینیک پیروزی از طریق شماره تماس های درج شده در ارتباط باشید.

1. آیا مشاوره رد گرفتن تصمیم به ما کمک می کند؟
درست است که مشاوره شامل ارائه مشاوره است. با این حال، این توصیه فقط به عنوان نوعی راهنمایی ارائه می شود. در پایان روز، این مشتری است که بر اساس تحقیق های حاصل از راهنمایی های ارائه شده در هنگام مشاوره، تصمیم می گیرد.

2. تمامی مشکلات ما حل می شود؟
مشاوره راه حل نیست. بلکه وسیله ای برای دستیابی به راه حل است. انتظار نداشته باشید که اگر وقت خود را با یک مشاور حرفه ای می گذرانید، مشکلات خود را برطرف کنید و به طور کامل نزد یک مشاور نروید که از او انتظار داشته باشید که برای حل مشکلات خود راه حل ارائه دهد.

3. مشاورین بطور یکسان با افراد برخورد می کنند؟
مشاورین بطور یکسان با افراد برخورد نمی کنند. هر مشاور حرفه ای به شما می گوید شرایط مختلفی توسط مشتری های مختلف وجود دارد. این بدان معناست که باید رویکرد های متفاوتی برای حل هر یک از آن ها وجود داشته باشد. در واقع بسیار نادر است که دو مشتری را با راه حل های یکسانی درمان کنید.

مسائل و مشکلات فردی کدامند؟

 • نا امیدی و پشیمانی از انتخاب رشته

 • انتخاب شغل نا مناسب

 • شکست در انتخاب همسر

 • استرس

 • اضطراب

 • بدبینی

 • منفی نگری

 • نا امیدی

 • مواردی دیگری که افراد را منزوی و گوشه گیر می کند.

  واحدهای متمرکز

روانشناسان حضوری 4
روانشناسان آنلاین ۱۱
تعداد شعب ۲
مراجعان راضی ۷۶۹۲
سال‌های فعالیت ۱۰

  ساعت کار

شنبه تا چهارشنبه 8:00 – 17:00
پنج شنبه هماهنگی
جمعه تعطیل

تماس۱ : ۰۲۱۷۷۴۳۱۶۴۹

تماس۲ : ۰۲۱۲۶۵۶۹۰۳

 دریافت نوبت

برای دریافت نوبت با کلینیک پیروزی درارتباط باشید:

مشاوران کلینیک روانشناسی پیروزی

در کلینیک تخصصی پیروزی سعی شده تا از بهترین مشاوران روانشناسی، مشاوران خانواده و افراد متخصص در حوزه کسب‌وکار جهت مشاوره استفاده شود.

آقای دکتر
آقای دکترمحمد پیروزی
مشاوره فردی (افسردگی اضطراب و اختلالات رفتاری)، زوج درمانگر، مشاوره خانواده، مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره کسب‌و‌کار، مشاوره رابطه، گروه درمانی با رویکرد طرحواره درمانی و cbt مدرس و برگزار کننده کارگاه‌های روانشناسی.
خانم دکتر
خانم دکترسمیرا ابراهیم
مشاوره فردی (اضطراب، وسواس، افسردگی و سایر اختلالات رفتاری)، مشاوره پیش از ازدواج، زوج درمانگر، مشاور خانواده، درمانگر اختلالات شخصیت، طرحواره درمانگر، درمانگر شناختی-رفتاری، و برگزار کننده کارگاه های آموزشی و گروه درمانی.